НАЗК отримало атестат відповідності системи захисту е-декларування

Реєстр електронних декларацій буде запущено з 1 вересня.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації передала Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) атестат відповідності комплексної системи захисту інформації єдиного реєстру електронних декларацій.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Після цього НАЗК на засіданні в середу ухвалило рішення запустити реєстр електронних декларацій з 1 вересня.

Голова НАЗК Наталія Корчак зазначила, що тепер в реєстрі будуть зберігатися дані з декларацій чиновників, починаючи з цього року, а у чиновників, які повинні подати декларації першими, є для цього 60 днів.

Нагадаємо 15 серпня запрацювала система електронного декларування статків чиновників у тестовому режимі. Щоправда, за два дні до її запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. У Держслужбі нарікнули на низький рівень захисту програмного забезпечення системи.

Через це в розробників електронного декларування виникли сумніви щодо вчасного запуску системи. У суботу, 13 серпня, після екстреного засідання НАЗК у Києві Наталія Корчак заявила, що інтерфейс подання декларацій не активують, допоки не одержать атестат. 

Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський розкритикував український уряд через провальний старт запуску системи електронного декларування доходів чиновників.

"Було б набагато краще, якби це все було зроблено правильно з самого початку, і щоб українські лідери, які відповідають за систему, зрозуміли би, що має бути зроблено в межах системи без нашого тиску", - заявив Томбінський.

ВідеоДовгоочікувана е-декларація: хто завадив початку роботи реєстру статків чиновників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: