Названо причину аварії на шахті ім.Скочинського

Напередодні трагедії прилади на шахті зафіксували значне підвищення концентрації метану в повітрі. Ніхто не звернув на це уваги.

В ході розслідування обставин аварії 8 червня на шахті ім.Скочинського, внаслідок якої загинуло 11 гірників, виявлено підвищення показників вмісту метану напередодні викиду вугільно-пилової суміші (газодинамічного явища).

Як повідомляє прес-служба Держгірпромнагляду, шахту обладнано апаратними комплексами УТАС (Уніфікована телекомунікаційна система диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами) і КАГІ (Комплекс аерогазовий інформаційний), які контролюють газовий стан у гірничих виробках.

Як показало розслідування, комплекс приладів КАГІ до 19:30 7 червня реєстрував вміст метану в повітрі лави на рівні 0,3%, а після 19:30 – на рівні 0,05%. При цьому ніхто з інженерно-технічних працівників шахти не звернув увагу на те, що ці показання не відповідають загальному газовому фону, який характеризується рівнем вмісту метану в повітрі у 0,1-0,2%. Такі значні відхилення від природного вмісту метану, зафіксовані приладами, могли свідчити про можливість викиду.

У той же час аналіз записів показників системи УТАС засвідчив інтенсивне зростання 7 червня вмісту метану в повітрі лави до 1,4% (при тому, що гранично допустима концентрація метану становить 1,3%). При цьому, починаючи з 13 години 7 червня, концентрація метану не зменшувалася нижче 1,2%, хоча жодних передумов технічного характеру (виїмки вугілля або інших робіт, здатних викликати підвищене газовиділення) в той час в лаві не було. З огляду на те, що підвищене газовиділення є одним з провісників газодинамічного явища, зростання вмісту метану в повітрі свідчило про можливість аварії.

Нагадаємо, трагедія сталася 8 червня на глибині 1250 метрів. У момент аварії в шахті знаходилися близько 50 гірників, більше 30 з них постраждали і проходять курс лікування в обласній лікарні профзахворювань. Кількість жертв аварії склала 11 людей.

Аварійні рятувальні роботи тривають. Залишилося знайти ще двох зниклих гірників. Пошукові роботи утруднені дуже високою температурою в шахті.

Причини аварії розслідує спеціальна комісія.

Як повідомляв ТСН.ua, за день до аварії Держгірпромнагляд заборонив ведення видобувних робіт на цій ділянці шахти, проте керівництво шахти заявило, що всі порушення усунуті і, не дочекавшись дозволу Держгірпромнагляду, відновило видобуток.

Читайте також:

На шахті ім. Скочинського знайшли тіло одинадцятого гірника

Уряд збирається закрити всі глибокі шахти в Україні

Роботи на шахті, на якій загинули гірники, велися незаконно

На шахті знайшли тіла двох гірників, загиблих сім місяців тому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: