НБУ створить Центр кіберзахисту після потужної атаки вірусу Petya.А

Регулятор хоче побудовати інноваційну систему інформбезпеки в банківській сфері.

Національний банк України думає над створенням Центру кіберзахисту НБУ (CSIRT-NBU) для оперативного реагування та обміну інформацією під час кібератак.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

"Остання кібератака продемонструвала, що українському банківському сектору потрібно ретельно перевірити захист своїх інформаційних ресурсів та посилити безпеку електронної мережіˮ, – повідомив в.о. голови НБУ Яків Смолій.

Своєю чергою заступник директора департаменту безпеки НБУ Антон Кудін повідомив, що всі спроби кібератак на інформсистеми банку нейтралізуються фахівцями команди реагування на кіберінциденти Нацбанку."Тож і цього разу інформаційні ресурси Нацбанку не постраждали, незважаючи на масовані кібератаки на них. Весь минулий тиждень у штатному режимі функціонували електронна інфраструктура НБУ, у тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, та внутрішня комп'ютерна мережа центрального банку", - заявили у банку.

Загалом від дій хакерів постраждала третина українських банків. На сьогодні всі вони вже мінімізували наслідки атаки та майже повністю відновили свою роботу у звичайному режимі.

Тож першочерговими заходами, які найближчим часом опрацьовуватимуться НБУ, будуть створення Центру кіберзахисту, організація взаємодії для актуалізації кіберзахисту та реагування на подібні інциденти, а також побудова інноваційної системи інформбезпеки в банківській сфері.

Нагадаємо, 27 червня Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.A близько 14:00 повідомили банки, державні та комерційні підприємства.

1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком". Головною метою масштабної кібератаки вірусом Petya.A СБУ називає дестабілізацію ситуації в Україні.

Тим часом поліція вилучила сервери компанії M.E.Doc через розслідування кібератаки. 

ВідеоКомпанія "M.E.Doc" заявила, що вилучення їхнього обладнання не завадить повторній кібератаці

Залиште свій коментар