НБУ створить Центр кіберзахисту після потужної атаки вірусу Petya.А

Регулятор хоче побудовати інноваційну систему інформбезпеки в банківській сфері.

Національний банк України думає над створенням Центру кіберзахисту НБУ (CSIRT-NBU) для оперативного реагування та обміну інформацією під час кібератак.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

"Остання кібератака продемонструвала, що українському банківському сектору потрібно ретельно перевірити захист своїх інформаційних ресурсів та посилити безпеку електронної мережіˮ, – повідомив в.о. голови НБУ Яків Смолій.

Своєю чергою заступник директора департаменту безпеки НБУ Антон Кудін повідомив, що всі спроби кібератак на інформсистеми банку нейтралізуються фахівцями команди реагування на кіберінциденти Нацбанку."Тож і цього разу інформаційні ресурси Нацбанку не постраждали, незважаючи на масовані кібератаки на них. Весь минулий тиждень у штатному режимі функціонували електронна інфраструктура НБУ, у тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, та внутрішня комп'ютерна мережа центрального банку", - заявили у банку.

Загалом від дій хакерів постраждала третина українських банків. На сьогодні всі вони вже мінімізували наслідки атаки та майже повністю відновили свою роботу у звичайному режимі.

Тож першочерговими заходами, які найближчим часом опрацьовуватимуться НБУ, будуть створення Центру кіберзахисту, організація взаємодії для актуалізації кіберзахисту та реагування на подібні інциденти, а також побудова інноваційної системи інформбезпеки в банківській сфері.

Нагадаємо, 27 червня Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.A близько 14:00 повідомили банки, державні та комерційні підприємства.

1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком". Головною метою масштабної кібератаки вірусом Petya.A СБУ називає дестабілізацію ситуації в Україні.

Тим часом поліція вилучила сервери компанії M.E.Doc через розслідування кібератаки. 

ВідеоКомпанія "M.E.Doc" заявила, що вилучення їхнього обладнання не завадить повторній кібератаці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: