НБУ відкличе ліцензію в Укрпромбанку

Укрпромбанк і Іпобанк припинять існування.

Правління Національного банку України (НБУ) на засіданні 21 січня вирішило відкликати ліцензії на банківську діяльність в Укрпромбанку та Іпобанку (обидва - Київ), повідомило інформоване джерело в центральному банку.

"Сьогодні вранці було прийнято рішення про відкликання ліцензії в Укрпромбанку й Іпобанку", - сказав співрозмовник.

В Укрпромбанку агентству повідомили, що до кредитно-фінансової установи поки не надходили відповідні офіційні документи.

Нагадаємо, восени 2009 року уряд і Нацбанк вирішили перевести активи і зобов'язання по вкладах фізичних осіб з проблемного Укрпромбанку в підконтрольний уряду Родовід Банк. Кабінет міністрів на засіданні 11 листопада прийняв рішення про докапіталізацію Родовід Банку на суму 5,6 млрд грн. для виплати депозитів вкладникам Укрпромбанку.

Укрпромбанк заснований в 1989 році. 21 січня 2010 року вийшов термін дії в банку тимчасового адміністратора, який керував роботою фінустанови протягом останніх 12 місяців. Крім того, 21 січня завершився термін дії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку.

Найбільшими учасниками Укрпромбанку на 1 жовтня 2009 року були ТОВ "АВС" (34%), ТОВ "Укрпромсервіс" (34%), ТОВ "КБ Нафтовий" (32%).

Іпобанк заснований в 2006 році. НБУ ввів тимчасову адміністрацію в Іпобанк строком на один рік: з 2 жовтня 2009 року до 1 жовтня 2010 року і ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів з 2 жовтня 2009 року до 1 січня 2010 року.

Найбільшим акціонером банку на 1 жовтня 2009 року було ЗАТ "СК Українська страхова група Життя" (9,9255%): ЗМІ відзначали афілійованість цієї кредитно-фінансової установи з колишніми найбільшими власниками Укргазбанку, контроль над яким отримав уряд в рамках реалізації програми рекапіталізації банків.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2009 року за розміром загальних активів Укрпромбанк займав 18-е місце (10,223 млрд грн.), а Іпобанк займав 65-е місце (1,473 млрд грн.) серед 182 банків, що діяли в країні.

Читайте також:

"Родовід" виплатить депозити вкладникам "Укрпромбанку" за два місяці

"Родовід" почав повертати гроші вкладникам "Укрпромбанку"

Клієнти "Укрпромбанку" атакують "Родовід Банк"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: