Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ звинуватив Коломойського і нардепа Дубінського в атаці на регулятор

Нацбанк звернувся по допомогу до правоохоронців.

Національний банк України заявив про тиск та спекуляції на адресу регулятора з боку колишнього власника "Приватбанку" Ігоря Коломойського та нардепа Олександра Дубінського. Нацбанк звернувся до правоохоронців з проханням розібратися у ситуації. Про це йдеться у заяві НБУ.
 
"Кілька тижнів триває сфокусована атака на Національний банк у формі замовних спекуляцій та наклепу у медіа, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення в НБУ "тітушками". Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та ексвласник "Приватбанку" Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд дол. США, виведених із "Приватбанку" до націоналізації. Водночас держава – президент, уряд, Національний банк – об’єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті", - йдеться у повідомленні.

У Нацбанку вважають, що метою атаки є створення керованого інформаційного хаосу, щоб дискредитувати НБУ.

"Про замовний характер цієї інформаційної кампанії та про те, що замовником є саме Ігор Коломойський, говорять низка фактів. По-перше, мітингарі під НБУ, за свідченням медіа, отримують гроші за участь у мітингах. Організатором мітингів є громадська організація "Стоп корупції", яку виключили у вересні 2018 року із Глобальної мережі журналістів розслідувачів (GIJN) через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів. По-друге, до мітингів від 25 листопада долучилися працівники "Нікопольського заводу феросплавів" та інших підконтрольних Ігорю Коломойському підприємств, які до цього пікетували офіси ПриватБанку у Дніпрі та Києві. По-третє, атака реалізується через головного "виконавця" – депутата Олександра Дубінського, фігуранта антикорупційних розслідувань, якого в медіа називають рупором олігарха Коломойського. Негатив та наклеп, вимоги та очікування “тієї” сторони озвучуються за допомогою його або пов’язаних із ним інформаційних ресурсів", - уточнює пресслужба.

НБУ зазначає, що тиск на центральний банк є неприпустимим у правовій та цивілізованій державі.

"Оскільки атаки можуть загрожувати налагодженій роботі регулятора та безпеці наших співробітників, НБУ вже звернувся до правоохоронних органів з проханням не допустити протиправних дій", - додали в регуляторі.

Нагадаємо, 25 листопада повідомлялося, що дванадцятий день поспіль триває акція протесту проти корупції у Національному банку України. Під стінами головної фінустанови країни громадські активісти вимагають відставки керівництва відомства, а також створення тимчасової слідчої комісії для розслідування злочинів у НБУ. 

Відео Під стінами НБУ вже другий тиждень триває антикорупційний мітинг

Лише впродовж останнього місяця відбулася серія затримань працівників Нацбанку на корупції. Окрім того, сам голова відомства відзначився неправдивою декларацією – заявляють активісти. Учасники акції вимагають звіту від керівництва, в також створення тимчасової слідчої комісії для розслідування злочинів у НБУ.  

Під стінами НБУ вже другий тиждень триває антикорупційний мітинг

Залиште свій коментар

Вибір редакції