НДП та Народна партія можуть об'єднатися

Народна партія Литвина та Блок Людмили Супрун ініціювали створення блоку для участі в дочасних виборах Верховної ради.

Володимир Литвин (Фото: narodna.org.ua)
Володимир Литвин відмовився від участі в блоці НСНУ - він прагне мати свій блок.
Народна партія ініціює створення блоку для участі в дочасних виборах Верховної ради. Про це повідомляють "Українські новини” з посиланням на заяву лідера Народної партії Володимира Литвина, виголошену після з’їзду цієї партії.

Литвин зауважив, що, оскільки зараз ще йдуть переговори про створення блоку, він не може назвати його майбутніх учасників. 


Зі слів Литвина, формат блоку стане відомий 3 серпня, коли продовжить свою роботу 9 з'їзд Народної партії й відбудуться з'їзди партій, що планують увійти до блоку.

"3 серпня плануємо провести наступний з'їзд - і наш, і тих партій, які підуть із нами на вибори", - сказав Литвин.

Він зауважив, що "Народна партія" не вела офіційних переговорів про входження до блоку "Наша Україна - Народна самооборона".

Народна партія також оголосила про ініціювання всеукраїнське громадське обговорення програми та списку претендентів у кандидати на позачергові вибори Верховної ради.

Таке рішення ухвалили делегати 2 етапу 9 з'їзду партії, що відбувся в Києві.

Зокрема, зі слів лідера партії Володимира Литвина, уже найближчими днями буде оприлюднено проекти програми та списки.

"Винесемо на наступний з'їзд список кандидатів у депутати й програму вже після громадського обговорення", - сказав Литвин. З його слів, було б некоректно вже зараз повідомляти про можливу першу десятку виборчого списку.

Агітаційний намет Народної партії (Фото: narodna.org.ua)
Народна партія вже інтенсивно готується до виборів.
"У моєму баченні перша десятка списку вже готова. Але остаточне рішення буде прийнято 3 серпня на з'їзді партії з урахуванням думки виборців і місцевих партійних організацій", - сказав Литвин.

Зі слів лідера партії, з кожним претендентом у кандидати в депутати буде підписано угоду, за якою він зобов'язується загітувати кількість людей, необхідну для одержання парламентського мандату (50-60 тис. голосів). Володимир Литвин наголосив, що таким чином партія домагатиметься, аби кожен кандидат безпосередньо працював з виборцями.

Лідер партії також висловив готовність відмовитись від депутатського мандату у разі його здобуття, якщо не виконає своїх передвиборчих обіцянок. Литвин сказав, що на час виборчої кампанії піде у відпустку (він обіймає посаду віце-президента Національної академії наук України – УНІАН) і закликав усіх своїх однопартійців зробити те саме, якщо вони перебувають на адміністративних посадах.

Представлений на з'їзді проект передвиборної програми зветься "Від безладу до справедливого порядку". У проекті наголошено, що партія йде на вибори для того, аби припинити безлад в країні.

Зі слів Литвина, у першу чергу завдання партії - не робити політику, а дати людям гідні зарплати й соціальний захист. Крім того, він наголосив, що однією з його обіцянок є боротьба за скасування пропорційної системи виборів.

Раніше Литвин заявляв, що Народна партія повинна домагатися голосів виборців максимальною активізацією роз'яснювальної роботи.

Зі свого боку, Блок Людмили Супрун запропонував Блокові Володимира Литвина об’єднатись для спільної участі у позачергових парламентських виборах 30 вересня.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на лідерку Народно-демократичної партії Людмилу Супрун. 

Людмила Супрун
Людмила Супрун пропонує Володимирові Литвину об'єднатися. Він їй - також.

Зокрема, Людмила Супрун зауважила, що Народно-демократична партія ухвалила рішення створити Блок Супрун. Водночас, за її словами, НДП веде переговори про можливе об’єднання з партіями, які висловили бажання брати участь у виборах у Блоці Литвина, насамперед з Народною партією.

Супрун не виключила, що до блоку запрошуватимуть і інші політичні сили. «Ми проявили ініціативу про об’єднання політичних партій і громадських організацій. Народна партія визначається», - сказала вона, додавши, що ця партія взяла тайм-аут для того, щоб обміркувати цю пропозицію і, на думку Супрун, саме тому партія сьогодні проводить з’їзд, аби почути думки однопартійців.

Вона прогнозує, що рішення буде ухвалено наступного тижня.

Людмила Супрун наголосила, що необхідно об’єднувати такі політичні сили. За її словами, у програмах партій є дуже багато спільного, і немає розбіжностей, які б не можна було узгодити. Більше того, наголосила Супрун, соціологія показує, що об’єднання Блоків Супрун і Литвина збільшує їхна шанси на проходження до парламенту.

Людмила Супрун переконана, що ці дві політичні сили в праві розраховувати на 25% голосів виборців, які на минулих виборах віддали свої голоси за політичні сили, що в результаті не потрапили до парламенту.
Прокоментувала вона й переговори Народно-демократичної партії щодо входження до блоку «Наша Україна – Народна самооборона». Супрун підтвердила, що їм справді пропонували приєднатись до цього блоку, але, за її словами, НДП відмовилась, оскільки її не влаштовує ліквідація власної партії та входження до нової.

«Ми вважаємо це передчасним», - сказала Людмила Супрун.

Водночас вона не виключила можливості відновлення переговорів після того, як мегаблок остаточно визначиться. Супрун пожартувала, що ще навіть невідомо, хто очолюватиме блок, оскільки, якщо дивитись рекламу на телебаченні, то, можливо, його очолить сам президент.

Також Супрун не виключила співпраці її політичної сили з помаранчевими силами в наступному парламенті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: