"Не буде жодних проблем": у ДМС спростували заяви голови ЦВК про неможливість голосування на виборах з ID-паспортами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Згідно з українським законодавством, ID-паспорт є відповідним документом, який засвідчує особу.

Державна міграційна служба спростувала заяви голови Центрвиборчкому Тетяни Сліпачук про неможливість голосування на виборах українцям з ID-паспортами.

Про це повідомляє прес-служба ДМС України.

Напередодні на прес-конференції голова ЦВК заявила, що закон України "Про вибори Президента України" не враховує існування ID-картки, а тому її власники не зможуть проголосувати на виборах.

"Державна міграційна служба України наголошує на тому, що паспорт громадянина України у формі ID-карти є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Цей документ є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях та надає право голосу на виборах президента України особам, яким на день виборів виповнилося 18 років. Відтак, власники ID-карт жодним чином не можуть бути обмежені в праві голосу на майбутніх виборах президента України", - запевняють в ДМС.

Водночас там підкреслюють, що заява голови ЦВК певною мірою стосувалась кандидатів у президенти, оскільки Центрвиборчком реєструє зазначених осіб за умови отримання вичерпного переліку документів, серед яких – ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про його місце проживання.

Нагадаємо, 4 жовтня уряд України вніс зміни до постанови про оформлення паспорта у вигляді ID-картки. Від 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена. Відповідно до закону, всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

ID-паспорти, інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції