Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди розповідають жахливі подробиці лютого голоду, почуті від рідних і очевидців подій.

Зі свічками на підвіконнях та жалобою на державному рівні Україна згадує мільйони предків, які померли внаслідок штучного голоду, влаштованого радянською владою 85 років тому. Голодомор у 1932-1933 роках був організований навмисно, аби знищити українців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На територію музею памяті жертв Голодомору з ранку пропускали через рамки металошукачів. Написи на плакатах активістів вимагали погодити, інакше ввійти було неможна. Біля пам’ятника зібралися предстоятелі церков, які прочитали молитви на упокій душ невинно замордованих у час лихоліття українців. Після цього слово взяв президент Петро Порошенко, який нагадав, що Голодомор уже визнали геноцидом парламенти 14 країн, а Україні у відстоюванні історичної правди треба рухатися далі. "Щоб на всіх континентах усвідомили, що не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост. І, я думаю, настав час нам самим ухвалити закон про відповідальність за невизнання цих двох безпрецедентно жахливих трагедій. Для чого? Щоб ті, хто житиме після нас, дотримувалися закону України про визнання Голодомору геноцидом українського народу", - заявив глава держави.

ВідеоУкраїна згадує предків, які померли внаслідок штучного голоду 85 років тому

Після офіційної частини людей вільно допускали до меморіалу. Прості українці несли квіти, лампадки, колосся та хліб. Пані Тетяна принесла лампадку на згадку про власних родичів, що загинули від голоду під Уманню. Вона розповіла, що врятувати їх намагався її батько: коли до Києва дійшла інформація про те, що люди помирають з голоду, він узяв мішок борошна та вирушив у дорогу. "Біля Білої Церкви був уже кордон, і як батько каже, попалася добра людина, бо там зупиняли і все забирали. Він його у сторону відвів і сказав: хлопче, якщо хочеш бути живий – вертайся. Ще й одрізав йому дві скибки хліба на дорогу. А все решта – забрали", - розповіла Тетяна.

На Харківщині в цей час люди взагалі вимирали цілими селами. Сьогодні містом пройшла меморіальна хода зі свічками. У Житомирі люди зібралися біля Сумного ангела – пам’ятника на честь жертв комуністичних репресій. Місцева жителька пані Марія особисто збирала інформацію, яка підтверджує, що голод в області, яку вважали житницею, був штучним. "Ми збирали матеріали по селах, ходили дуже багато. Ще тоді люди були живі, свідки Голодомору, вони розказували, що  їли і кору з дерев і яйця голубині, собаки не було на селі – все поїли", - розповіла вона.

Точну кількість загиблих під час Голодомору в Україні вчені не можуть назвати й досі. За приблизними підрахунками, було винищено щонайменше три мільйони людей. На згадку про них українці вже традиційно надвечір запалили у вікнах своїх осель свічки пам’яті.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції