Не було впевненості, що їх випустять вчасно: подробиці про повернення українських моряків з в'язниці Лівії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Не було впевненості, що їх випустять вчасно: подробиці про повернення українських моряків з в'язниці Лівії

моряки з лівії

Тому Україна вела перемови з лівійською владою і вранці 8 січня моряки ступили на рідну землю.

У двох звільнених українських моряків, які у п'ятницю, 8 січня, повернулися до України з Лівії, серйозні проблеми зі здоров'ям. Тож попереду на них чекає не лише психологічна реабілітація, а й лікування. 2016-го їх звинуватили в контрабанді нафти і засудили до п'яти років в'язниці. Але впевненості, що їх випустять вчасно, не було, тому Україна вела перемови з лівійською владою і вранці моряки ступили на рідну землю.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В аеропорту "Бориспіль" матроса Євгена Мораря зустрічала мати та її подруги, а також 16-річний син Артем. До сьогодні він бачив батька ще коли був дитиною. Тепер він – 10-ти класник і зізнався, що без рідної душі поруч дорослішати було важко.

Євген поділився, що заради сина, доньки, дружини та матері він зберігав віру в диво. Наші дипломати приносили книжки. Це хоч трохи відволікало од гнітючої атмосфери.

Українцям присудили п'ять років за ґратами нібито за контрабанду нафти. Насправді ж, як запевняють учасники переговорів та родичі моряків, ті стали жертвами правових особливостей Лівії. У країні, мовляв, немає єдиної центральної влади, тому документи на вантаж, видані в одному регіоні, можуть не визнати в іншому і звинуватити екіпаж у контрабанді.

Українські моряки після 5 років у лівійській в'язниці повернулися на Батьківщину

Українські моряки після 5 років у лівійській в'язниці повернулися на Батьківщину

Вирок українським морякам спливає цьогоріч у березні. Але впевненості, що вони побачили б волю вчасно, кажуть переговорники, не було, тож треба було допомагати.

Над звільненням українців із Лівії працювали МЗС, Офіс президента та благодійний фонд "Ассоль". Турецький судновласник заплатив присуджені судом штрафи.

Раніше повідомлялося, що до України повертаються чотири українських громадянини – члени екіпажу танкера Captain Khayyam, який було затримано в територіальних водах Лівії 13 лютого 2016 року. Моряки Євген Морар, Володимир Тостоган, Олег Войнеровський та Павло Чайка.

Наступна публікація