"Не думаю, що "Північний потік-2" буде коли-небудь запущений": американський експерт
Опозиція "Північному потоку-2" охопила як демократичну, так і республіканську партії і зосереджена на протидії злочинному впливу Росії.

Тільки-но Конгрес США ухвалить національний оборонний закон (NDAA - National Defense Authorization Act - Авт.), в який також включені санкції проти "Північного потоку-2" (ПП-2), це буде кінець прагненням Володимира Путіна закінчити цей проєкт.
Про це в коментарі ТСН.ua сказав доктор Бенджамін Шмітт із Гарвардського університету, колишній радник з питань енергетичної безпеки в Держдепі.
За його словами, останній пакет санкцій, який ухвалять за декілька тижнів, розповсюджується на страхові і компанії з технічної сертифікації, що обслуговують ПП-2, тому малоймовірно, що він коли-небудь запуститься.
"Навіть якщо "Газпром" або інші російські фірми просто погодяться з санкціями і знайдуть спосіб повільно завершити будівництво трубопроводу, можливо, навіть без міжнародних страховиків, малоймовірно, що якась авторитетна західна сертифікаційна компанія піде на санкційний ризик, щоб надати таку сертифікацію, що дозволить ввести проєкт в дію. Цю позицію підтверджує оголошення сертифікаційної фірми DNV GL про скорочення діяльність під впливом нових санкцій проти ПП-2, призупинивши свою роботу над проєктом. Це величезний удар по потенціалу введення проєкту в дію", - вважає Бенджамін Шмітт.
Експерт підкреслює, що опозиція США ПП-2 стосується насамперед проблем національної безпеки, пов'язаних із суверенітетом України, європейською енергетичною безпекою та протидією російському злочинному впливу в Європі.
"Враховуючи, що це стосується фізичного впливу на інфраструктуру з боку Москви, Вашингтон давно розглядав ситуацію як подвійну: або проєкт запуститься і матиме негативний вплив на національну безпеку, або його зупинять, пом'якшивши ці занепокоєння. Опозиція ПП-2 охопила як демократичну, так і республіканську партії і зосереджена на протидії злочинному впливу Росії в трансатлантичному співтоваристві та підтримці національної безпеки та стратегічної стабільності України. Підтримка санкцій щодо зупинки проєкту вже багато років є двопартійною на Капітолійському пагорбі", - зазначає Бенджамін Шмітт.
Нагадаємо, нові санкції передбачені законопроєктом про захист енергетичної безпеки Європи, який активно просувають республіканці у Сенаті (хоча американські ЗМІ пишуть, що підтримка є й серед демократів). За останніми повідомленнями з Капітолійського пагорба, їх вже включили в законопроєкт про оборонну політику США на 2021 рік, який мають ухвалити до кінця року.
Норвезька компанія DNV GL вже призупинила роботи з обслуговування ПП-2. Все через нові американські санкції, які загрожують компаніям, що задіяні в проєкті. І хоч російські ЗМІ встигли "спростувати" це, в реальності ж DNV GL таки призупинила роботи.
Відео Конгресмени США погодили нові санкції проти газогону "Північний потік-2"
Перемога українських лоббістів у Вашингтоні - так про нові санкції проти газогону "Північний потік-2" пише видання Wall Street Journal. Члени Конгресу США дійшли згоди щодо нових обмежень, покликаних "поховати" будівництво російського газопроводу в обхід України. І це називають досягненням представників "Нафтогазу" Вадима Гламаздіна і Олександра Харченка, які 4 роки намагалися переконати адміністрацію Дональда Трампа у необхідності запровадження санкцій.
