Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Не готовий бути цапом-відбувайлом". Муженко визнав свою відповідальність за вибухи в Калинівці

Очільник Генштабу ЗСУ визнав свою відповідальність за вибухи на складах боєприпасів.

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко вважає себе відповідальним за вибухи на військових складах з боєприпасами у Калинівці Вінницької області, проте не готовий брати всю провину на себе.

Про це він заявив в інтерв’ю ZIK.

"Я вважаю себе відповідальним за те, що сталося у Калинівці, оскільки це об'єкт Збройних Сил. Але я не хотів би, щоб ті проблеми та недоліки, які мали місце в організації охорони та убезпеченні таких об'єктів, були покладені тільки на мене особисто та моїх підлеглих. Я і мої підлеглі готові нести відповідальність, але ми не готові бути як цап-відбувайло. Це цілий комплекс, і є низка силових структур та органів державного управління, які повинні були б відповідати», – наголосив Муженко.

На думку глави Генштабу, насамперед, його провина полягає в недостатньо твердій позиції вимагання відповідних процедурних моментів та у вирішенні наявних проблем для якомога швидшого убезпечення арсеналу.

"Ці мільйони тонн боєприпасів - залишки від колишньої радянської армії. Деякі з арсеналів взагалі планувались до розформування. З початком російсько-української війни було прийнято відповідне рішення щодо ліквідації деяких баз та складів зброї. Питання щодо евакуації відповідних матеріальних засобів зі східної України виникло не як наслідок відповідних подій, які були у Сватовому та Балаклії. Мною було прийнято рішення про переміщення цих запасів набагато швидше, ще у 2015-му році. Але обсяги переміщень матеріальних засобів є дуже значними", - додав Муженко, зазначивши, що одним із таких арсеналів був склад у Калинівці.

Водночас військовий заявив, що і в транспортуванні, і в завантаженні цих боєприпасів є певні проблеми.

«Тут є кілька важливих питань: фінансування, забезпечення залізничних перевезень і так далі. За військовими нормативами, один ешелон має здійснювати перевезення зі швидкістю 600-700 кілометрів на добу. У нас на це йде 3-4 доби. Тому виникають певні проблеми з відповідними поставками рухомого складу», – резюмував Муженко.

Нагадаємо, 26 вересня близько 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу м. Калинівка Вінницької області. Була проведена евакуація жителів Калинівки та населених пунктів у 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожнє, Сальник, Стрижавка). Загалом евакуювали понад 30 тисяч осіб. 

32 тисячі тонн снарядів, 800 мільйонів доларів - стільки вилетіло в повітря. І це - лише попередні офіційні цифри втрат від пожежі на військових складах у Калинівці на Вінничині. Це вже четвертий великий склад боєприпасів, що вибухає. Без жодних наслідків у Міністерстві оборони і Генеральному штабі.

ВідеоЕксперти підрахували, чи вистачить Україні боєприпасів після вибухів під Калинівкою

Залиште свій коментар

Вибір редакції