Не користуйтеся безвізом для роботи. Українців закликали дотримуватися правил ЄС

Дата публікації
Перегляди
2174
Не користуйтеся безвізом для роботи. Українців закликали дотримуватися правил ЄС

Getty Images

На ранок 12 червня правом безвізу скористалися 1894 громадянина.

Глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін наголосив, що збільшення міграційного потоку з України може стати причиною для розгляду ймовірного скасування безвізу.

Про це він сказав в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Якщо міграційний потік з України збільшиться в багато разів, то, звичайно, буде розгляд, чому це відбувається. Тоді будемо розмовляти з Європейською комісією, з окремими країнами. На цьому етапі все владнаємо. Але знову ж таки, не користуйтесь безвізовим режимом для того, що працювати. Приїжджайте, дивіться на ситуацію.... Шукайте можливості, але не порушуйте кодекс Європейського Союзу. Закони ЄС ніколи не мають порушуватися. Як і наші, до речі", - зазначив міністр.

Раніше повідомлялося, що станом на 6 годину 12 червня правом безвізу скористалися 1894 українці.

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу перетинати кордон ЄС без віз. 

Таким чином, українці отримали право їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великої Британії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас вони можуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Переваги безвізового режиму відкриваються для власників біометричних паспортів. Громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, також зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

Експеримент ТСН: журналісти перевірили на собі дію безвізу з Європою

Експеримент ТСН: журналісти перевірили на собі дію безвізу з Європою