Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Не лише смітник". Супрун розповіла, де в квартирі найбільше бактерій і чим вони небезпечні

Бактерії люблять вологість та тепло.

Бактерії люблять вологість та тепло. Саме тому кухня – це чи не найбільш наповнене мікроорганізмами приміщення у квартирі, пише на своїй сторінці у Facebook ексочільниця МОЗ Уляна Супрун.

Більшість мікроорганізмів у нашому оточенні не є патогенними, а навіть корисними, бо тренують імунітет. Утім, у деяких випадках надмірне їх розмноження може становити небезпеку. Існують місця у квартирі, які ми іноді оминаємо своєю увагою під час прибирання.

Осередок бактерій – це не лише смітник. Невинна кухонна ганчірка нічим не гірша -  нею витирають руки, стіл, пролиті рідини. Понад 75% губок для миття посуду містять сальмонелу або кишкову паличку, а на ручці крану у ванній такі мікроорганізми зустрічалися лише у 9% випадків, - пише Супрун.

За її словами, використання такої ганчірки може спровокувати харчове отруєння. Супрун наводить дослідження, які свідчать про те, що ганчірка відображає звички своїх власників: кількість бактерій пов’язана з кількістю членів сім’ї та наявністю дітей, соціальним та економічним статусом сім’ї, а також раціоном.

Приміром, золотисті стафілококи переважають у багатодітних родинах, а кишкова паличка частіше трапляється на ганчірках у квартирах, де більше споживають м’яса. 

Бактерії живуть по всій кухні, пише ексглава МОЗ. У кухонній раковині та на крані може бути кишкова паличка, а на кухонній губці - сотні різноманітних видів бактерій. 

Аби вберегтися від харчових отруєнь, слід принаймні раз на тиждень прати кухонні ганчірки, не витирати одним рушником руки і продукти. Слід регулярно мити дверцята шаф і холодильника, кавоварку, дощечки для нарізання продуктів.

"Вимикачі світла та ручки не виглядають як найбільш очевидні осередки бактерій, хоча ними є. Насправді чимало бактерій чекають на нас на ручці мікрохвильовки, духовки та холодильника, на вимикачі світла у ванній і туалеті. Ці поверхні бажано мити щотижня. Також варто для кожної з поверхонь використовувати окремі ганчірки чи губки", - пише Уляна Супрун.

Також варто дбати про чистоту душу та шлангу, стоку, кранів, підлоги довкола туалету, рушників та зубних щіток. Регулярне прибирання слід робити щотижня. Також варто мити пральну машину і змінювати ванні рушники.

"Іноді у вологих місцях ванної кімнати можуть утворюватися доволі стійкі бактеріальні біоплівки. Часто це деякі види мікобактерій. Зазвичай вони не розглядаються як патогенні, однак у деяких випадках, наприклад, при пригніченому імунітеті, можуть бути причиною інфекційних процесів", - додає вона.

Осередками бактерій також є пензлики, спонжі та інший вміст косметички. Бактерії, що живуть на аплікаторах і пензликах, можуть спричиняти подразнення очей і шкіри або розвиток інфекцій. Вміст косметички має зберігатися в чистому та сухому місці за кімнатної температури. Пензлики варто мити раз на тиждень, радить ексміністерка.

Бактерії також живуть на мобільному телефоні, навушниках, ключах, гаманцеві, ланч-боксі, пультах, мишці та клавіатурі. Прилади, якими користуються відразу декілька членів сім’ї, варто регулярно очищувати, аби небезпечні бактерії не передавалися таким шляхом.

Як повідомлялося раніше, колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я нагадала, як правильно мити руки. За її словами, гігієна рук стосується усіх, але найбільше лікарів та всіх працівників медичних закладів.

Відео Правила щоденної гігієни рук від "Сніданку"

Сьогодні - Всесвітній день миття рук. Здавалось би, що може бути простіше? Та як показали результати дослідження, проведеного фондом ЮНІСЕФ, тільки 75% дітей віком 7-18 років розуміють важливість миття рук перед їжею. Сніданок зібрав правила щоденної гігієни рук. Дивіться

Правила щоденної гігієни рук від "Сніданку"

Залиште свій коментар

Вибір редакції