"Не може оцінювати звинувачення проти суддів": у Зеленського відреагували на ситуацію довкола Вовка

"Не може оцінювати звинувачення проти суддів": у Зеленського відреагували на ситуацію довкола Вовка

На Банковій додали, що президент може лише ділитися своїми враженнями щодо певної резонансної інформації.

В Офісі президента Володимира Зеленського відреагували на ситуацію довкола голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та інших суддів ОАСК і заявили, що давати оцінку рішенням і звинуваченням проти суддів президент не в праві. 

Про це повідомляє пресслужба Банкової. 

Так у Зеленського стверджують, що, згідно з його повноваженнями, він не має права чи обов'язку надавати оцінку рішенням судів чи звинуваченням проти суддів: "Навіть якщо розглядати повноваження президента в межах теоретичної концепції так званих прихованих повноважень (inherent powers), не виписаних до Конституції, все одно видається сумнівною вимога до президента надавати таку оцінку".

В ОП додають, що Зеленський не може скасовувати дію презумпції невинуватості щодо окремих осіб, а може лише поділитися своїми враженнями щодо певної резонансної інформації, яка стосується відкритих даних кримінальних проваджень.

"Взяли до відома всю інформацію щодо можливих порушень закону представниками судової гілки влади, а також щодо розгляду відповідних звинувачень у Вищій раді правосуддя. Сподіваємося, що розслідування такої гучної справи допоможе встановити всі правдиві обставини", — пишуть в ОП, додаючи, що сподіваються на результати від НАБУ й Антикорупційного суду.

На Банковій також зазначили, що займатися звільненням суддів та перебувадовою судової системи не може не лише президент, а й Верховна Рада. Водночас в ОП додали, що "судова реформа залишається пріоритетом для держави". 

Нагадаємо:

  • 3 вересня під Офіс президента прийшли активісти і влаштували виставу, щоб привернути увагу до діяльності голови ОАСК Павла Вовка. Мітингувальники одягнули судівські мантії, маски вовків, і замотали у плівку нібито президента України. 
  • Раніше, 1 вересня, ВРП відмовилася відсторонювати від роботи голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка від посади, через те, що долучені до клопотання матеріали кримінального провадження нібито не містять доказів належного вручення судді повідомлення про підозру.

    Відео Під Офісом президента активісти влаштували театралізовану виставу з масками вовків та мантіями

    Театралізована вистава під Офісом президента. Активісти одягнули суддівські мантії, маски вовків, і замотали у плівки нібито Президента України. Закликаючи Володимира Зеленського відреагувати на ситуацію довкола голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка. Якого Вища рада правосуддя не відсторонила від роботи на прохання слідчих НАБУ. Вовка та його колег слідство звинувачує в ухвалюванні замовних рішень в інтересах політичних та бізнес-еліт.

    Під Офісом президента активісти влаштували театралізовану виставу з масками вовків та мантіями

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів