Не можна далі затягувати. Порошенко попросив Верховну Раду проголосувати медичну реформу

Президент нагадав, що проект було схвалено Національною радою реформ.

Президент Петро Порошенко закликав народних депутатів не затягувати з прийняттям медичної реформи.

"Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також є питанням національної безпеки держави. Значна частина українського народу просто позбавлена права на отримання якісних медичних послуг через те, що законсервована абсолютно не ефективна радянська система (надання медичних послуг, – ред.)", - заявив Порошенко під час наради з питань розвитку сільської медицини та впровадження медичної реформи, проведеної 11 вересня.

ВідеоМедична реформа 2017: які зміни чекають українців

Глава держави нагадав, що уряд розробив проект медичної реформи. При цьому, він зауважив, що якщо у професійному середовищі є якісь зауваження до цього проекту, чи-то є певні недоліки у цьому проекті, для цього існує процедура обговорення, щоб такі недоліки усунути.

Президент також зазначив, що за його рішенням питання медичної реформи було винесене на засідання Національної ради реформ. У парламенті проект доопрацьовувався разом з представниками уряду, профільного комітету, громадських організацій і були внесені суттєві поправки.

"Національна рада реформ схвалила проект, і хотів би звернутися з проханням до наших народних депутатів, при чому не обов'язково з коаліції, для того, щоб ми доклали максимум зусиль, не затягували прийняттям медичної реформи", - наголосив Порошенко.

Глава держави зауважив, що критика, зауваження та пропозиції до проекту можуть висловлюватись і будуть максимально враховані. "Але заморозити статус-кво – це найгірше з будь-яких можливих рішень", - переконаний він.

Президент також зазначив, що важливою складовою частиною медичної реформи є покращення ситуації з рівнем забезпечення медичними послугами на селі.

Нагадаємо, що серед новинок, які має привнести реформа у сферу медицини, стане зростання зарплат і нове устаткування для бригад швидкої допомоги.

Залиште свій коментар