"Не передбачено законодавством". Українські політв'язні і полонені у РФ не зможуть проголосувати на виборах

Дата публікації
Перегляди
340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Не передбачено законодавством". Українські політв'язні і полонені у РФ не зможуть проголосувати на виборах

Фото: Associated Press

У МЗС також стверджують, що чинне законодавство варто змінювати, аби українці за кордоном могли голосувати за спрощеною процедурою.

Міністерство закордонних справ України заявляє, що українські політичні в'язні та військовополонені, які перебувають у місцях позбавлення волі в Росії, не зможуть проголосувати на виборах президента України. 

Про це у середу, 27 березня, під час брифінгу повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

"Безумовно, дуже б хотілося, щоб наші військовополонені і політв'язні мали можливість зробити своє волевиявлення - проголосувати на виборах президента України. Але я хочу сказати, що чинним законодавством не передбачена можливість голосування за кордоном громадян України поза межами визначених закордонних виборчих дільниць", - заявив він.

Погорельцев пояснив, що така норма, як в Україні, коли голосування може відбутися за межами виборчої дільниці у випадку, якщо людина перебуває у лікарні або вдома, але не може з різних обставин дістатися до виборчої дільниці, - за кордоном відсутня.

"Треба тверезо дивитися на речі. Уявити собі, що в даному випадку Російська Федерація надала би можливість прибути комусь із членів дільничної виборчої дільниці зі скринькою до "Лефортово" чи до будь-якого пенітенціарного закладу, напевно, не слід на це розраховувати", - підкреслив дипломат. 

При цьому він зауважив, що слід думати над тим, як змінити чинне законодавство для спрощення можливості голосування громадян України за кордоном.

Нагадаємо, від 31 грудня 2018 року в Україні офіційно стартувала президентська кампанія. ЦВК зареєструвала 44 кандидати у президенти. Участь візьмуть – 39. Голосування відбудеться 31 березня. Національний екзит-пол оприлюднить попередні результати виборів президента України о 19:45 31 березня, а о 23:00 вже будуть відомі остаточні результати підрахунку опитаних.

Росія передумала направляти на українські вибори президента своїх спостерігачів

Росія передумала направляти на українські вибори президента своїх спостерігачів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація