Не підійшла під "корпоративну культуру": у Києві дівчині відмовили в роботі через українську мову (відео)

Не підійшла під "корпоративну культуру": у Києві дівчині відмовили в роботі через українську мову (відео)

Не підійшла під "корпоративну культуру": у Києві дівчині відмовили в роботі через українську мову (відео)

Дівчині пояснили, що не беруть її на роботу, бо вона розмовляє українською, а в компанії всі говорять російською.

У Києві компанія Columb Trade відмовила дівчині у прийнятті на роботу через те, що вона розмовляє українською. Відмову обгрунтували тим, що в компанії є "корпоративна культура – все російською".

Про це повідомляє ГО "Відсіч".

Вікторія Юхимець розповіла про свою співбесіду у фейсбук, але її допис адміністрація соцмережі видалила, нібито через порушення стандартів конфіденційності. Очевидно, компанія поскаржилася на цей допис.

Сама ж дівчина після відмови їй у працевлаштуванні перетелефонувала до компанії знову, і записала розмову з працівницею, яка і повідомила їй, мовляв, її не взяли не через професійні якості, а через те, що вона спілкується виключно українською, а компанія не бере на роботу україномовних українців через свою російськомовну "корпоративну культуру" і тому, що їм буде "некомфортно".

"Ви сказали, що розмовляєте принципово українською, а у нас спілкування в компанії відбувається російською. Вам буде некомфортно працювати. У нас так, корпоративна культура, ми всі російською спілкуємося. Треба однією мовою говорити, треба підлаштовуватися", – заявила представниця Columb Trade

У громадській організації "Відсіч" таку відмову дівчині у працевлаштуванні назвали грубим порушенням Кодексу законів про працю України та Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

"Незважаючи на розголос і суспільне обурення, компанія Columb Trade понад два тижні й не думала оприлюднювати ні вибачень за антиукраїнську кадрову політику, ні пояснень, чому її "корпоративна культура" грубо порушує законодавство України та права громадян і яких заходів було вжито компанією, щоб виправити цю ганебну неприпустиму ситуацію", - заявили у ГО "Відсіч".

Активісти звернулися до керівництва компанії з проханням усунути порушення українського законодавства і прав громадян. А також закликали уповноважену ВРУ з прав людини Людмилу Денісову та уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня узяти ситуацію під свій контроль та притягти винних до відповідальності згідно з законом.

Після скандалу у компанії Columb Trade знайшли в собі сили перепросити і навіть порушили "корпоративну культуру" і написали його українською.

"Від імені Columb Auto Trade приносимо щирі вибачення за ці непорозуміння та обурення українців. Ми проукраїнська компанія та не займаємося антинаціоналізмом. Ми вдячні всім людям, які звернули нашу увагу на цей інцидент. Без Вас ми би ніколи не взнали, що подібні речі відбуваються у нас під носом. Але, ми наголошуємо, що не треба відштовхуватися від особистої та суб'єктивної думки однієї окремої людини, та робити висновки стосовно політики компанії, та настрою інших працівників. Зараз ведеться внутрішнє розслідування цього інциденту у компанії. Вже в понеділок ми оприлюднимо результати", - заявили у компанії Columb Auto Trade .

Тут додали, що обіцяють вирішити цей конфлікт, адже "глибоко поважають кожного українця та його громадянську позицію"

Самі ж активісти ГО "Відсіч" пообіцяли стежити за результатами внутрішнього розслідування та вимагати, щоб компанія Columb Trade прозвітувала суспільству про заходи, яких вжили для захисту прав україномовних громадян і щодо переведення діяльності компанії на українську мову.

Нагадаємо, що працівниця однієї із київських ІТ-компаній Анастасія Польськіх потрапила у скандал, заявивши, що вона "не переварює української мови, бо вона звучить гидко". 

Повʼязані теми:

Наступна публікація