Болів живіт: у Львові прооперували 14-річну дівчину з подвійними жіночими органами

Болів живіт: у Львові прооперували 14-річну дівчину з подвійними жіночими органами

Фото: pixabay.com

Дівчина скаржилась на сильні болі у животі.

Львівські хірурги успішно прооперували 14-річну дівчину зі Старосамбірського району Львівської області, у якої виявили вроджену ваду сечостатевої системи. До цього батьки і дівчина навіть не підозрювали про наявність такої недуги.

Як повідомляє ZAXID.NET, дівчина звернулась до лікарів із сильним болем у животі, який важко було зняти знеболювальними препаратами. Школярка мучилась від болю останні пів року. Результати обстеження приголомшили і дівчину-підлітка, і її батьків: виявилося, вона народилася з однією ниркою, а з’ясувалося це лише зараз.

Така патологія насторожила районних урологів, опісля чого пацієнтку направили на більш детальне обстеження до Львова, на магнітно-резонансну томографію (МРТ). Результати МРТ і допомогли з’ясувати справжню причину болю: у дівчини виявили синдром Херліна-Вернера-Вундерліха, іншими словами вроджену ваду сечостатевої системи.

"Це поєднана вада розвитку сечостатевої системи. Вона у жінок може проявлятися по-різному. Але зазвичай, при такій патології є подвоєння матки і може бути відсутня одна нирка. У нашої пацієнтки діагностовано подвоєння матки та піхви, а також відсутність правої нирки. В одній із піхв виявлено поперечну перегородку, яка утруднювала відтік крові в період місячних. Це спричиняло виражений больовий синдром, який був нестерпний", - розповів уролог Львівської міської дитячої лікарні Ростислав Наконечний. 

Операція була проведена 22 червня і тривала впродовж години. Пацієнтці висікли перегородку, яка була причиною виникнення болю, та зробили пластику піхви. Дівчина почувається добре, готується до виписки з лікарні.

Нагадаємо, в Індії у 11-річної дівчинки виявили рідкісну патологію. Дитина плаче кров’ю, при цьому не відчуває ані болю, ані сильних емоцій.

Повʼязані теми:

Наступна публікація