Не робили замірів цілих газів: екологиня попередила про небезпеку через аварію на хімзаводі під Рівним

Не робили замірів цілих газів: екологиня попередила про небезпеку через аварію на хімзаводі під Рівним

Фото із соцмереж

Тільки комплексне екологічне дослідження може показати, чи безпечно зараз на Рівненщині. 

Через аварію на хімічному підприємстві "РівнеАзот" в повітря могли потрапити небезпечні для людей речовини. 

Про це в коментарі Оbozrevatel сказала голова громадської ради при Екологічній інспекції Дніпропетровської області, керівниця "ЕкоПатруля" Тетяна Лампика.

Екологиня порекомендувала місцевим жителям не виходити на вулицю та закрити вікна, поки не буде проведено екологічну інспекцію. 

"Повідомляється про те, що був викид газів, а не речовини в чистому вигляді. Через те що вимірювали концентрацію окремих речовин, не було зафіксовано перевищення. Якби робилися заміри цілих газів, то перевищення було б зафіксовано", - наголосила Тетяна Лампика. 

Екологиня зауважила, що джерела інформації вказують на викид різних речовин. Так, поряд з окисом азоту називалися і гази, які використовуються для очищення труб на виробництві. Тетяна Лапика зауважила, що усі ці речовини є дуже небезпечні для людини та вони можуть осідати в ґрунті. За її даними, тільки комплексне екологічне дослідження може показати, чи безпечно зараз на Рівненщині. 

Нагадаємо, у Рівненській області вдень 20 липня сталася аварія на заводі "РівнеАзот". В результаті чого над територією підприємства піднялася яскраво помаранчева хмара. На хімзаводі, де сталась аварія, розповіли чи є небезпека для людей.  На хімзавод уже прибула місцева влада, також міський голова Рівного повідомив, що у лікарні розгорнули додаткових 25 ліжко-місць. 

Читайте також: Кислотні дощі та можлива екологічна катастрофа: подробиці аварії на хімзаводі під Рівним і наслідки.

Новини України: аварія на "Рівнеазоті" - чи немає забруднюючих речовин у повітрі

Новини України: аварія на "Рівнеазоті" - чи немає забруднюючих речовин у повітрі
Наступна публікація