Не схожі на героя фільму “Людина Дощу”: Супрун спростувала найпоширеніші міфи про аутизм

Дата публікації
Перегляди
4256
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Не схожі на героя фільму “Людина Дощу”: Супрун спростувала найпоширеніші міфи про аутизм

Фото: УНІАН

Очільниця МОЗу закликала довіряти лише перевіреній інформації.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує розвінчувати міфи про популярні серед українців хибні твердження і у Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм спростувала найпоширеніші міфи про цей розлад.

“Наприклад, що аутизм нібито може викликати вакцинація. Фейк про це вже давно спростували світові вчені, проте світ досі відчуває його руйнівні наслідки. На підставі цього міфу деякі батьки відмовляються вакцинувати своїх дітей та залишають їх без захисту від хвороб. Тому так важливо довіряти лише перевіреній інформації та на її основі будувати своє уявлення про явища та людей, з якими ми живемо поруч”, - написала Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Перший міф, який спростувала в.о. міністра, це те, що люди з аутизмом не хочуть заводити друзів.

Насправді, у таких людей можуть виникати труднощі з використанням соціальних навичок, що може ускладнити спілкування, каже Супрун.

“Вони можуть здаватися сором’язливими або недружніми, але це тільки тому, що не вміють чи не можуть повідомляти про своє бажання будувати стосунки з людьми так, як це роблять інші”, - написала вона.

Міф №2: люди з аутизмом не можуть відчувати або виражати жодні емоції – ні щастя, ні сум.

Насправді аутизм не робить людину нездатною відчувати емоції. Просто люди з аутизмом інакше їх виражають і інакше сприймають емоції інших людей.

Третій міф: люди, у яких проявляються якості, що можуть бути характерними для людини з аутизмом, просто дивні та повинні це перерости.

“Правда: аутизм виникає внаслідок певних біологічних факторів, які неможливо перерости - це є частиною їхньої особистості. Тому у багатьох людей якості, викликані аутизмом, зберігаються протягом всього життя”, - написала в. о. міністра.

Міф №4: аутизм розвивається через неналежне батьківське виховання.

Супрун зазначила, що у 1950-х роках з'явилася теорія, яка називається гіпотезою "матері-холодильника". Ця теорія пояснювала розвиток аутизму наслідком впливу матерів, які не проявляли емоційного тепла. Цю теорію вже давно спростували.

Нарешті, п’ятий міф, який спростувала Супрун, полягає в тому, що люди з аутизмом схожі на героя Дастіна Гофмана у фільмі "Людина Дощу".

“Правда: у кожної людини свої особливості цього стану. Якщо ви знаєте одну людину з аутизмом, то це лише означає, що ви знаєте одну людину з аутизмом. Можливості цієї людини є індивідуальними, тож їх не потрібно узагальнювати на всіх”, - зазначила в. о. міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, Супрун уже розвінчала не один міф. Зокрема, вона пояснила, що діагнозу "вегето-судинна дистонія" не існує у міжнародній медицині. 

Фото: ТСН.ua

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4256
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація