"Не слухайте ваших інструкцій з Москви". Порошенко відреагував на закиди про несамостійність ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент також наголосив, що церква має бути відокремлена від держави в Україні.

Президент Петро Порошенко відкинув закиди, що Православна церква України є несамостійною через її статус митрополії.

Про це він сказав у вівторок, 15 січня, під час робочої поїздки до Волинської області, пише прес-служба президента.

Зазначається, що Порошенко взяв участь в подячному молебні за отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України в Кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку.

"Зараз когось "корчить", хтось дуже не задоволений тим, що ми маємо Томос. Комусь не подобаються наші подячні молитви, коли ми дякуємо Господу за це. Хтось шукає в цьому Томосі відсутність автокефалії. Не знайдете! І не слухайте ваших інструкцій з Москви, вони точно до добра не доведуть. І шукають, що митрополія це не є самостійність. Не правда. Моя порада – сходіть до Православної Церкви України, покайтеся, сходіть на сповідь, причастіться. Воно точно попустить. І буде легше вам", - наголосив Президент.

Зазначається, що водночас він наголосив, що в Україні має бути відокремлена церква від держави, особливо від іноземної країни, "коли з-за кордону церква отримує інструкції і створює п’яту колону".

Президент наголосив, що нині відбувається процес державотворення і церква є духовним фундаментом незалежності української держави. За його словами, на Волині вже 8 парафій Московського патріархату оголосили своє рішення про перехід до ПЦУ. 

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції