Не такі зачіска, одяг і телефон: у Черкаській області до госпіталізації побили 7-класника

Дата публікації
Перегляди
6209
Не такі зачіска, одяг і телефон: у Черкаській області до госпіталізації побили 7-класника

Школа, булінг, діти / УНІАН

Кричущий випадок стався в школі просто під час уроку.

У школі в Черкаській області розгорівся скандал, бо 7-класника Артема побили учні з паралельного класу просто під час уроку. Дитина потрапила у лікарню зі струсом мозку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мама Артема плаче у коридорі лікарні, але жінка не хоче, щоб її сльози бачив син: "Це у сьомому класі струс мозку, а у дев’ятому – вони йому голову проломлять чи кістки будуть ламати?" Сам хлопець у гарному настрої, бо лікарі нарешті відпускають його додому. "Нормально", - відповідає він на запитання про самопочуття.

Семикласника побили однолітки під час уроку в школі: дитина зі струсом мозку - в лікарні

Семикласника побили однолітки під час уроку в школі: дитина зі струсом мозку - в лікарні

У дитячій обласній лікарні школяр пролежав 10 днів. Сюди він потрапив після сутички з учнями паралельного класу. "Завжди зачіпали мене, що в мене телефон не такий, що я не так одягнутий, зачіска в мене не така", - каже Артем Корнієвський. Троє школярів на зведеному уроці з трудового навчання образами не обмежилися – за словами Артема, один з них його вдарив та душив, поки двоє інших тримали. Вчитель у цей час був у класі – зі слів постраждалого, в кількох метрах від бійки.

"Закрита черепно-мозкова травма. Струс головного мозку. Поступив зі скаргами на головний біль, нудоту, напередодні була температура, не міг довго заснути", - розповіла дитячий лікар-невролог Лілія Липова. Дитину виписують з лікарні і журналісти разом із Артемом їдуть у Городище – у школу, де все сталося. Кривдникам хлопця по 13 років, тому мати написала заяву в поліцію на їхніх батьків. "Кілька разів телефоновував батько хлопчика, який наніс травму, і один раз приїжджали батьки інших дітей, просили забрати заяву. Але жодні не заїкнулися, що підтримують фінансово дитину в реабілітації", - каже Наталя Корнієвська.

МВС
МВС

На батьківських зборах дорослі кричать і звинувачують маму побитого хлопця: "Ти поводишся, ніби закінчена дура! У всіх школах діти б’ються". Керівниця класу спілкуватися з пресою не хоче, зачиняється в кабінеті та заперечує свою обізнаність із ситуацією. Батьки кривдників також нічого коментувати не схотіли, а от у школі відповідальність поклали на вчителя праці. "Йому винесли догану, оскільки він не зміг конфлікт попередити", - пояснила директорка Олена Кравченко.

Розслідує справу місцева поліція. Батькам учасників бійки загрожує штраф – 400 гривень, але і це під питанням. Адже правоохоронці кажуть, ще потрібно зібрати докази. "Покази потерпілої сторони не відповідають показам інших учасників. Один каже – наніс удар металевою щіткою, але це ніяк не було пов’язано з тим, щоб його принизити", - коментує ситуацію заступник начальника поліції в Городищі Володимир Ус.

Артем розповів, що в школі його цькують з п’ятого класу, однак ні вчителі, ні директорка не хочуть цього помічати. За словами уповноваженого президента з прав дитини Миколи Кулеби, майже в кожній школі України, де трапилися схожі випадки, керівництво закладу  заперечує булінг. "Бактерія булінгу з’явилася, вона буде розмножуватися, тому це і питання керівника, і вчителів. У більшості випадків вони заперечують. Але винні саме вони, бо не реагували, вони не спілкувалися, вони не запитували у дітей", - переконаний він.

Після приїзду ТСН у Городище, Наталії подзвонили батьки кривдників і запропонували грошову винагороду – натомість попросили забрати заяву з поліції. "А як з цим можна боротись?" - не розуміє жінка та плаче від безвиході. Захисники прав дітей не рекомендують погоджуватися на такі умови. Мама хлопця подумує перевести Артема до іншої школи.

Як повідомлялося, освітяни та поліція щодня отримують тисячі повідомлень про дитячий булінг. Так, лише упродовж минулого року до правоохоронців надійшло майже 90 тисяч скарг через цькування. З них 350 справ, що дійшли до суду й кривдники отримали вирок та понесли покарання.

Кореспондентка ТСН Наталя Островська