Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не вакцинувалися 10 років: Супрун пояснила причину спалаху  кору у столиці

46% хворих на кір в Україні - дорослі люди.

В.о. міністра охорони здоров’я Україна Уляна Супрун розповіла причини спалаху кору у Києві та в Україні. Про це вона розповіла під час брифінгу.

"Зараз у Києві є проблема, і більше з дорослими ніж з дітьми. Ми закликаємо людей (вакцинуватися - ред.), які зараз не знають чи вони були вакциновані, або не впевнені. Ті, які були вакциновані, але хотіли б довакцинуватись, зараз в національному календарі дозволено всім отримувати безоплатно від свого сімейного лікаря, якщо ви маєте підписану декларацію, вакцинацію проти кору. Навіть дорослим, бо ми побачили десь 46% тих, які хворіють - це дорослі, а не діти", - заявила Супрун.

За її словами, основна проблема в тому, що українці не вакцинувалися 10 років. “Зараз більше 90% дітей до одного року вакциновані, і ті які вакцинуються в 6 років - є 86%. У нас є проблема, що 10 років був дуже низький вакцинації в Україні, люди не вакцинувалися. А до того, ще 10 років вакцини не були ефективними, або вони закуплені, або були вироблені не якісно, або не дотримувалися "холодного ланцюга”, - уточнила Супрун.

Вона зазначила, що МОЗ з початку роботи зробив дуже великі кроки. "Перше, щоб зробити аудит нашого холодного ланцюга. Щоб в кожній амбулаторії був холодильник, щоб він правильно налаштований, температура має бути правильною, бо вакцина проти кору має бути у холодильнику. А тоді коли ми завозимо цю вакцину, машина вантажна має бути охолоджена, так само, якщо привозять навіть літаком - там має бути відповідна температура. Так саме у митниці має бути холодильник. Це є холодний ланцюг”, - пояснила в.о. міністра.

Також Супрун розповіла, що на самій вакцині є спеціальний квадратик, який має бути білого або синього кольору. Якщо це так, то вакцина буде якісною, бо її перевозили у правильній температуры, а якщо колір зблід, то вакцину використовувати не можна. 

Нагадаємо, 13 серпня директорка Департаменту охорони здоров’я Києва Валентина Гінзбург заявила, що у Києві зараз наймасштабніший спалах кору за всі роки незалежності України.

Відео Тримісячна дитина померла від кору у Рівному

Дівчинка мала вроджений вірус, на кір перехворіла її мати під час вагітності. Немовля народилося передчасно. Медики намагалися врятувати дитину, однак реанімаційні заходи не допомогли. Недуга уразила мозок та легені дівчинки.  

Тримісячна дитина померла від кору у Рівному

Залиште свій коментар

Вибір редакції