Не варто купувати у першого-ліпшого: як не помилитися з вибором розсади після травневих заморозків

Під час вибору саджанців потрібно звертати увагу на те, щоб корінці і листя були сильними.

Через травневі заморозки по всій території України у людей померзла розсада.

Наразі синоптики заспокоюють: температура повітря стабілізувалася, йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1".

Зазначається, що мінусових позначок уночі не буде, тому городники можуть сміливо висаджувати в ґрунт улюблені овочі та ягоди. Своєю чергою, ті, хто раніше поспішив висадити розсаду, втратив саджанці. Відтепер, доведеться все пересаджувати.

Сьогодні на базарах розсади можна обрати на будь-який смак. Найбільший попит на помідори, перці та огірки.

Під час вибору потрібно звертати увагу на те, щоб корінці і листя були сильними. Купувати розсаду у першого ліпшого продавця не варто. Перед купівлею слід оглянути рослину. Вона повинна мати сильні коріння і листя. Співвідношення коріння і надземної частини повинно бути щонайменше один до трьох. Коріння повинні також завернуті в глиняні бовванці. Це потрібно для того, щоб розсада кілька днів побула перед посадкою. При цьому продавці радять купувати ремонтантну полуницю, яка дає врожай з кінця травня і до осені. На київському базарі 15 штук продають за 100 грн. Не ремонтантна полуниця – 45 грн за 15 штук.

Ціни на розсаду порівняно з минулим роком зросли несуттєво, запевняють продавці. За десяток перців просять 20 гривень. Стільки ж коштують 11 саджанців капусти. Баклажани дорожчі: близько 30 гривень за десять штук. Десяток помідорів коштує від 25 до 40 гривень. Саджанець огірка можна купити за вісім гривень.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, синоптики прогнозують в Україні потепління, найвища температура очікується у західних областях. У західних та південних регіонах прогнозують мінливу хмарність та до 23-х градусів тепла. У Північних областях обіцяють 17-18 градусів. У Центрі країни повітря прогріється до 16-ти. 

ВідеоЯк обрати якісні саджанці для щедрого врожаю

Залиште свій коментар