Не вибір пацієнта: у МОЗ розповіли, як в Україні комбінуватимуть вакцини проти COVID-19

Не вибір пацієнта: у МОЗ розповіли, як в Україні комбінуватимуть вакцини проти COVID-19

УНІАН

Вколоти першу дозу Coronavac, а другу Moderna або Pfizer не можна.

Змішувати вакцини проти COVID-19, у разі позитивного рішення МОЗ, може дозволити лише лікар. Це не буде вибором пацієнтам, адже комбінувати препарат можна лише за певним алгоритмом.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "УП".

"Змішування тієї чи іншої вакцини – це не вибір пацієнта, це виключно рішення лікаря, який направляє на вакцинацію", - сказав він.

За його словами, дозволити змішувати вакцини лікар зможе в кількох випадках, наприклад, якщо була важка реакція після першого щеплення; або будуть гуманітарні проблеми.

"Наприклад, якщо людина за кордоном отримала перше щеплення Moderna і, повернувшись до України, не має можливості щепитися нею вдруге", - пояснив Кузін.

Крім того, Кузін пояснив, що комбінувати можна або мРНК-вакцини. Тобто перше щеплення Moderna, друге – Pfizer чи навпаки. Або перша доза AstraZeneca, а друга – вже мРНК-вакциною, тобто Moderna або Pfizer. Тобто, після Coronavac вколоти Moderna або Pfizer не можна.

Він допустив, що вже у серпні за відповідним направленням сімейного лікаря українці зможуть отримувати змішане щеплення.

Нагадаємо, експерти провели аналіз перебігу захворювання серед пацієнтів, щеплених вакцинами Pfizer і AstraZeneca в Англії. Виявилося, що дві дози вакцини від коронавірусу компаній Pfizer або AstraZeneca є майже настільки ж ефективними проти заразнішого штаму "Дельта", як і проти раніше відомої мутації "Альфа". 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: за яких обставин дозволять змішувати вакцини від коронавірусу

Новини України: за яких обставин дозволять змішувати вакцини від коронавірусу
Наступна публікація