Не з "Дії": поліція розповіла про джерела "злитих" даних українців та відкрила кримінальну справу

Дата публікації
Перегляди
9358
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Не з "Дії": поліція розповіла про джерела "злитих" даних українців та відкрила кримінальну справу

Фото: Associated Press

Роботу ресурсу, який протиправно розповсюджував персональні дані громадян, припинено.

12 травня через розповсюдження персональної інформації українців в одному з анонімних телеграм-каналів у Нацполіції відкрили кримінальну справу. Попередньо, це компіляція з різних баз даних.

Про це повідомила пресслужба МВС.

Відомості внесли у ЄРДР і розпочали розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 ККУ (Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації).

Оперативний супровід розслідування здійснює Департамент кіберполіції Нацполіції України. Попередній аналіз встановив, що обсяг протиправно оприлюднених даних є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку "Дія".

Наразі роботу ресурсу, який протиправно розповсюджував персональні дані громадян, припинено. Кіберполіція у взаємодії з іншими державними органами вживає заходи із недопущення відновлення його роботи та ефективного розслідування кримінального провадження.

Нагадаємо, скандал з витоком персональних даних українців розгорівся кілька тижнів тому. У Telegram виявили два чатботи, де за номером телефону можна придбати персональні дані українців, зокрема, паспорт, прописку користувача та індивідуальний податковий номер. Спочатку у соцмережах запідозрили, що злиті дані - з "ПриватБанку", потім - із застосунку "Дія". В обох місцях це спростовують.

ТСН.ua запитав фахівця з інформбезпеки та комп’ютерної криміналістики, як "злили" ці дані, хто винен, та які це може мати наслідки. Також він розповів, як уберегтися від шахраїв та що робити, якщо інформація про вас вже опинилися у руках кіберзлочинців.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9358
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація