"Не загрожує здоровій людині": Супрун спростувала міфи щодо шкоди від протягів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Не загрожує здоровій людині": Супрун спростувала міфи щодо шкоди від протягів

УНІАН

Очільниця МОЗ радить частіше дихати свіжим повітрям.

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун "розставила усі крапки на і" у темі щодо протягів. Очільниця МОЗу запевняє, що вони не шкодять здоровій людині.

"Сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. Тому протяг як такий не загрожує здоровій людини", - написала Супрун на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, якщо постійно уникати протягу, сидіти в замкненому приміщенні та закутуватися в одяг - людина навпаки зробить себе більш вразливим для нього. Вона буде гірше сприймати перепади температури повітря та може швидко підхопити застуду.

Супрун закликає частіше дихати свіжим повітрям і для цього час від часу провітрювати приміщення. "Якщо ви під час цього ненадовго потрапите під протяг - нічого страшного не відбудеться", - каже вона.

Нарешті настала весна. А разом із нею й одвічна суперечка: ті, кому кортить вдихнути весняного повітря, частіше...

Опубліковано Уляна Супрун 5 квітня 2018 р.

Разом із тим тривале переохолодження або ж сильний потік повітря, спрямований, наприклад, в область шиї чи обличчя, може дійсно призвести до захворювання.

"Треба розуміти, що немає загального правила для всіх. Головне - забезпечити у приміщенні постійну рециркуляцію повітря та не нашкодити комфорту одне одного. Тож якщо вам неприємно сидіти біля відчиненого вікна - не змушуйте себе й пересядьте туди, де не дме. А за можливості - краще вийдіть на якийсь час на вулицю, поки приміщення провітрюється", - зазначила керівниця МОЗу.

"Якщо ж ви любите свіже повітря в кімнаті - провітрюйте на здоров'я та нічого не бійтеся. Проте і не зловживайте", - додала Супрун.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує розвінчувати міфи про популярні серед українців медикаменти. Так, вона порадила замість перекисню водню для знезараження ран використовувати йодовмісні антисептики. До них, зокрема, входять сполуки, що містять йод та повідон 

Наступна публікація