Небезпечна мода: дельфінотерапія у "розсолі з фекалій"
З 15 дельфінаріїв в Україні, які пропонують терапію з морськими ссавцями, дозволи МОЗ та лікарі, які стежать за процесом, є лише в одному.
Експерти розвінчали міф про дельфінотерапію
В Україні останнім часом активно рекламуються дельфінотерапія – як диво-пігулка чи не від усіх відомих хвороб. Але, як з'ясували журналісти ТСН, подібна практика може становити загрозу не тільки життю й безпеці дельфінів, але й людей.
20 хвилин із дельфіном коштують 800 або 1200 гривень. Сеансів потрібно десять, і бажано - двічі на рік. Тобто 16 тисяч за рік від однієї родини йде у кишеню власників дельфінарію.
"Мати готова на все, готова продати свої органи, аби тільки допомогти своїй дитині. Лікарі-злочинці, вони вводять в оману батьків, пояснюючи їм, що порятунок плаває. Насправді порятунок не плаває, а вони втрачають час", - пояснив психіатр Семен Глузман.
Але батьки невиліковно хворих дітей – на аутизм, синдром Дауна, ДЦП – залишаються легкою наживою. Медпрепарати лікують лише симптоми чи супутні хвороби - це все, що сьогодні пропонує офіційна медицина.
Багато хто каже, мовляв, чого хвилюватися, коли дельфіни не зашкодять. Але виявляється, що можна втратити щось більше, ніж гроші - здоров'я. У людей із дельфінами - спільні інфекційні хвороби: кандидоз, сальмонелла, стафілококкоз та інші.
Більшість дельфінаріїв тварин не вакцинують. За результатами перевірок зоозахисники готуються до суду.
"Санстація не погоджувала роботу дельфінаріїв, діти, які купаються у воді, насправді купаються у дуже брудній воді, яку можна уявити як розсіл з фекалій морських тварин", - впевнений зоозахисник Володимир Борейко.
Екоінспекція також виявила безліч порушень. Але заборонити дельфінаріям працювати і рекламувати свою "терапію" не може. Бо як слід поводитися з дельфінами у неволі - не прописано у законі.
Епілепсія - іще одне протипоказання, яким не цікавляться більшість дельфінаріїв. У міжнародному інституті дельфінотерапії енцифалограму проводять двічі за курс. У басейні там, окрім тренера тварини, за дитиною стежать психіатр, логопед, педіатр та невропатолог. Це єдина в Україні структура, що не побоялась камери. Вони мають свої розробки і методики реабілітації. І тут теж дорого, але принаймні безпечно.
Цьому інституту з реальними науковцями міністерства дали дозвіл. Але чому не вимагають його від решти дельфінаріїв, де бізнесмени ловлять на фінансовий гачок наївних батьків. Де тварини працюють у власних фекаліях зранку циркачами, а пообіді - терапевтами. І як взагалі можуть лікувати істоти, що самі повільно помирають. Такі умови вбивають дельфіна уже за 3-5 років.
Читайте також:
Екологи: влада приховує масовий розстріл дельфінів на Миколаївщині
У дельфінів виявили "сьоме чуття"
В аквапарку в Алушті потонув 7-річний хлопчик
Смерть 4-річної дитини з Херсона розкрила схему корупції в МОЗ