Ця модель насамперед вигідна державі-агресорці.
Риторика щодо припинення вогню є дуже небезпечною. Вона лунає і від деяких європейських лідерів, Бразилії, Китаю та Росії.
Про це сказав президент України Володимир Зеленський у межах пресконференції за підсумками участі в саміті Європейської політичної спільноти.
"Є дуже небезпечна риторика. Ми розуміємо, які лідери її впроваджують і порушують: "Спочатку припинення вогню, а потім ми подивимося". Дуже страшний виклик для всіх наших громадян. Хто такі "ви"? Ваші діти вмирають? Руйнуються ваші домівки? Про що мова?" – риторично наголосив український лідер.
Має бути чіткий план
Припинення вогню у нас було 2014 року, коли Росія окупувала наш Крим і частину Донбасу. Це закінчилося підготовкою до повномасштабного вторгнення.
"Це говорить про те, що припинення вогню, коли немає гарантій безпеки для України, це підготовка до продовження окупації України, руйнації нашої незалежності й суверенітету. Це називається "диванними експертами", – стверджує очільник держави.
Як акцентував Зеленський, ця небезпечна риторика лунає від деяких лідерів у Європі, від Бразилії, від Китаю і, звісно, від Російської Федерації. І всі чітко розуміють, що це прекрасна модель для останньої.
"Спочатку припинення вогню, а потім інше. Треба чітко розуміти: "А що таке інше?". У нас було припинення вогню, а потім був обмін полоненими. Я хочу нагадати: люди у в'язницях 10 років", – емоційно висловився президент.
У грудні 2019 року, коли Зеленський став президентом, з Путіним домовлялися про обмін "всіх на всіх". Утім, вдалося обміняти 130 людей, аж ніяк не "всіх на всіх".
"10 років. Тому не можна просто сказати: "А потім ми подивимося"! Безумовно, це непрофесійно. І найстрашніше – безвідповідально. Має бути чіткий план", – запевнив головнокомандувач.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія почала війну через прагнення до глобальної влади, як це було колись за радянського чи імперського правління. Йдеться не про території.
Читайте також: