Небезпечні медузи-корнероти атакували узбережжя Чорного моря в Одесі

Дотик до живої медузи, особливо у воді, призводить до опіків

На міських пляжах Одеси рятувальники вже нарахували з десяток відпочивальників, який вжалила медуза-корнерот. Переважно постраждали немісцеві, які просто не знають, що навіть плавати поряд з такими медузами небезпечно. Утім, опіків люди зазнали незначних, тому до медиків не зверталися. Вчені кажуть, що ці медузи восени традиційно з'являються біля узбережжя Чорного моря, шторми сотнями прибивають їх до пляжів.

Тисячі медуз зі щупальцями чорнильного кольору просто на пляжі - таким було узбережжя Одеси одразу після осіннього шторму. Рибалка Іван каже, ці істоти медузи-корнероти, які боляче жаалять, однак знають про це далеко не всі відпочивальники.

ВідеоНебезпека на курорті: медузи-корнероти вжалили десяток відпочивальників у Одесі

Після того як вітер змінився, медузи опустилися на глибину. Однак рятувальники на пляжах і далі попереджають про небезпеку.

Втім, зустріти медуз-корнеротів можна і на березі, куди їх викидає хвилями. Проте без води вони живуть недовго.

Інакше - дотик до живої медузи, особливо у воді, призводить до опіків. Вчені кажуть, зараз цих морських мешканців суттєво поменшало. А, наприклад, у вісімдесятих люди просто не знали куди від них подітися.

Вчені кажуть, укуси медузи можуть бути лікувальними, отрута розслабляє скуті хворобою м'язи і приносить полегшення хворим на ревматизм. Однак, якщо потрапить у очі буде дуже боляче і зір зникне більше ніж на годину. Тому всім туристам радять бути обережними і зачекати кілька днів - морські мешканці самі відійдуть від берега, як тільки море втихомириться.

Залиште свій коментар