Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Небезпечні електрообігрівачі: що потрібно знати, аби уникнути трагедії

Найчастіше пожежі виникають через неправильну експлуатацію обігрівачів.

Холодна пора року у розпалі, температура падає щодня, тож обігрівачі - традиційний варіант, яким користуються щороку українці в зимові місяці, аби зігрітися у приміщеннях. Вибір обігрівачів у магазинах побутової техніки чималий, починаючи від їхніх розмірів і закінчуючи безпечністю. Яких правил дотримуватися, щоб зігрітися і уникнути трагедії, дивіться у сюжеті ТСН. 19:30.

За словами фахівців, існує чотири найосновніших різновиди обігрівачів. Серед яких – масляні, тепловентилятори, інфрачервоні, конвектори. Два останніх - найдорожчі, але й найбезпечніші.

"Їх можна залишити без нагляду. І вони за електрозбереженням на 25% економніші. Звичайні обігрівачі можуть послугувати до п'яти років. А ці і 10, і 15 років", -  розповідає консультант Андрій Чайка.

Відео Небезпечні обігрівачі: як зігрітися і уникнути пожежі

Вкрай тяжким залишається стан 8-місячного немовляти, постраждалого у пожежі на Черкащині. Дитина - поки без тенденції до покращення, кажуть лікарі. Приватний будинок на околиці села Медведівка спалахнув напередодні. 21-річна мама вклала трьох дітей спати, а сама ненадовго вийшла. У цей час у кімнаті, де відпочивали малюки, зайнялось.  

Небезпечні обігрівачі: як зігрітися і уникнути пожежі

Киянка Олена Бондар розпочинає робочий ранок в офісі з вмикання у розетку тепловентилятора. Маленький обігрівач жінка ставить поблизу ніг. Коли приходять відвідувачі,вона використовує олійний. Обидва обігрівачі, кажуть фахівці, не належать до безпечних, тому про правила експлуатації потрібно дбати перш за все.

Зокрема, найголовніше - обов'язково вимикати з розетки після використання, і перевіряти це. Олійний обігрівач ставити якнайдалі від стіни та стола.

"Масляний радіатор може нагрітися до 110 градусів і навіть більше, тому його треба розміщати понад метр від горючих матеріалів; від одягу, меблів. Може статися займання, або якщо доторкнутися, можуть стати опіки", - розповідає начальник управління ГУ ДСНС в Києві Дмитро Можевенко. 

Не слід забувати і про інші не менш важливі правили користування обігрівачами: 

  • у жодному разі не можна ставити їх під розеткою;
  • вони не повинні стояти на шляхах евакуації;
  • доступ дітей до приладів має бути обмеженим;
  • обігрівачі не можна нічим накривати;
  • вони мають бути з терморегулятором.

Крім того, наголошують спеціалісти, в одну розетку можна вмикати лише один прилад. Тобто подовжувачів не слід використовувати. Під час вибору обігрівача слід звертати увагу на його потужність: купувати з потужністю не більше двох кВт. Оскільки, якщо у помешканні слабка проводка, існує велика імовірність закорочення.

"Зараз деякі обігрівачі мають потужність до чотирьох-п'яти кВт. Електромережі старих будинків не витримують і перегрівається електропроводка", - пояснює Можевенко. 

У селах часто користуються електронагрівачами для обігріву у міжсезоння, щоб заощадити газ чи дрова. Так, нещодавня трагедія, яка на Черкащині забрала життя маленьких братів, найімовірніше сталася через закорочення або несправність обігрівача. Як припускають рятувальники, його також могли накрити діти.

Кореспондентка ТСН Валентина Доброта.

Залиште свій коментар

Вибір редакції