Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Небувала дикість у Вінниці. Чому успішний чоловік пішов на криваве вбивство своєї родини

Психологи пояснюють поведінку чоловіка тим, що у дитинстві на нього сильно тиснула мати.

31 грудня стало для вінницької родини пеклом. Замість Діда Мороза, кажуть сусіди, у квартиру на четвертому поверсі цього будинку прийшов сатана. До кінця 2018 року лишалося кілька годин. Поліція в місті буквально стала на вуха. Четверне вбивство - небувала дикість.

Працівників поліції було більше, ніж власне самих жителів. За 26 років в убійному відділі досвідчений поліцейський такого ще не бачив: "Там багато дуже було крові. Багато хто зі співробітників не витримував".

Дві жінки – 65-річна мати Анатолія Мальця, його дружина 31-річна Надія і семирічний син були з потрощеними головами. За життя дівчинки – три-річної Світланки – кілька годин боролися лікарі, але дива не сталося - травми виявилися несумісними з життям.

Посекундно поліцейські відновлювали хронологію подій. Вони шукали передусім мотив – за що так розправилися з жінками та невинними дітьми? Вони знайшли – усіх вбив глава родини, який був добре забезпеченим, освіченим і цілком благопристойним чоловіком. Слідчі з’ясували мотив – у цей день він мав залишити сім’ю і перейти жити до нової жінки, хоча він і колишня дружина вже як рік були розлучені, але вони з його мамою жили дуже дружно і мама була категорично проти того, що він полишав сім’ю.

Адвокати вже обрали лінію захисту - надання йому психіатричної допомоги, тому що наразі він перебуває в дуже стресовому стані.

Прямо в залі суду йому викликали швидку. Але висновок медиків - здоровий.

Як сталося , що поважний глава родини міг учинити щось подібне? Анатолій був єдиною та довгоочікуваною дитиною в сім’ї Мальців. Мати народила його в 35 років. Психолог МВС України по Вінницькій області Аліна Градижна бачить у цьому зачіпки для пояснень: "Велика ймовірність, що в дитячому віці, особливо, якщо говорити про хлопчиків була якась авторитарна мама, яка на нього давила, чинила тиск и казала, як йому потрібно жити і що йому потрібно робити. Він і з мамою вирішив питання і не виключно, що дружину він взяв собі таку авторитарну, яка йому казала, що робити".

До пенсії його мати працювала головним бухгалтером на великому підприємстві. Саме вона, зі слів рідні чотири роки тому допомогла синові та його молодій сім’ї купити розкішну двоповерхову чотирикімнатну квартиру. Кредит виплатили лише восени 2018 року. До сина й невістки переїхала теж тієї осені, бо кілька років тому в житті Анатолія Мальця з'явилася інша жінка.

Тим часом у 2015 році в Анатолія народжується донька, а вже наступного року він подає на розлучення.

"В Мальця Анатолія Валерійовича були певні проблеми в сімейних стосунках, в наслідок чого він до мене звертався на консультацію. А в подальшому я йому допоміг скласти позовну заяву про розірвання шлюбу. У лютому 2017 року цей шлюб було розірвано", - розповів адвокат Володимир Білан.

Найпевніше, остаточно розірвати стосунки з офіційною родиною його підштовхує народження ще однієї дитини саме 2017-го від нової цивільної дружини.

У першій родині, за яку виступала мати, були постійні скандали.

"Між Малець Н.В. та Малець А.В. постійно виникали конфлікти з приводу постійних зрад чоловіка з іншою жінкою, що і стало причиною їхнього розлучення. За деякий час Малець А.В. вирішив вчинити умисне вбивство. З метою усунення перешкод у їхньому спільному проживанні з іншою жінкою та їхньою спільною дитиною", - зазначив прокурор.

Лякає не тільки те, що йому прийшло в голову, а й те як він це зробив.

З’ясувалось, що вранці чоловік листувався з коханкою, до якої мав переїжджати. Потім виник конфлікт із дружиною. "І не виключно, що в іншій сім’ї в нього були якісь нюанси такі – де йому казали, що робити і, звичайно, він вирішив проявити свій чоловічий, скажімо так, стержень свій і показати – хто в домі хазяїн", - не виключає психолог Градижна.

Сусіди й досі переповідають цей жах один одному: спочатку він вбив дружину, потім донечку, потім маму і сина. Ніхто з них нічого не чув, тому що всі були в різних кімнатах.

Але діяв чоловік вочевидь не бездумно. Він викинув знаряддя вбивства в пакет для сміття і поїхав його позбуватися в інший район міста. Скривавлений молоток чоловік викинув у звичайний смітник на зупинці і попрямував далі купувати подарунки для нової родини. Потім він повернувся додому, знайшов донечку ще живу та викликав швидку. Медики зателефонували в поліцію. І вона вже його не відпустила. Лише наступного дня затриманий почав говорити:

Поліція перебрала кілька тон сміття і таки відшукала саме той пакет зі скривавленими речами та молотком. Та тепер чоловік свою провину не визнає. Без права застави, і заради його ж безпеки, суд доправив його в СІЗО до 28 лютого. В експертів і слідчих є час – довести справу до кінця. Натомість адвокати вже запевняють про довготривалий процес: захисники мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини – суд може ухвалити рішення під тиском громадськості, що є неприпустимим.

На думку психологів, розпізнати нелюда неможливо. Вони знають, як відбулася ця зміна. На неї треба не дні, а роки: тиск, маніпулювання та авторитаризм жінок помножений на м’якість, невпевненість, вагання та брехню чоловіка. Якби визнали біду і звернулися до спеціаліста не факт, що врятували би шлюб, але точно врятували би життя цілій родині. 

Ірина Курило

ВідеоРідний вбивця: що стало причиною жорсткого вбивства родини у Вінниці на Новий рік

Вбивство прямо на Новий рік, про яке і досі говорять у Вінниці. Успішний 30-річний айтішник молотком забив на смерть власну матір, дружину та двох дітей.

Рідний вбивця: що стало причиною жорсткого вбивства родини у Вінниці на Новий рік

Залиште свій коментар

Вибір редакції