Недофінансування вишів може спричинити “урізання” оцінок студентів

Щоб заощадити на стипендіях, вузи можуть "валити" зайвих на сесіях.

Міністерство фінансів України всупереч позиції Міністерства освіти і науки "запланувало" недофінансування видатків на виплату стипендій на рівні 638 млн. гривень.

Про це повідомили у прес-службі Громадської ініціативи "Студентський захист", посилаючись на аналіз видатків на виплату студентських стипендій в 2011 році, показників індексації та проект державного бюджету України на 2012 рік.

"На виплату студентських стипендій на 2012 рік заплановано лише 4 млрд. 106 млн. гривень, а потреба з урахуванням обов'язкової виплати індексації становить 4 млрд. 744 млн. гривень, де на виплату стипендії необхідно додатково 106 млн. грнивень, а на її індексації - 532 млн. гривень", - підкреслив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

У свою чергу президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович зауважив, що, на жаль, далеко не завжди студенти, які мають право на стипендію, отримують стипендіальні кошти у повному обсязі. Зокрема, за інформацією, яка надходить Національному студентському союзу, окремі вищі навчальні заклади допускають порушення соціальних прав студентів - стипендії виплачувалися у меншому розмірі, ніж передбачено законодавством, не проводилася їх індексація тощо.

За словами Ігнатовича, можливе недофінансування вищих навчальних закладів через позицію Мінфіну може спричинити необгунтоване "урізання" оцінок студентів, щоб зекономити на стипендіях, що неприпустимо.

Враховуючи вищезазначене, Національний студентський союз та громадська ініціатива "Студентський захист" направили звернення до Міністерства фінансів та Комітету з питань бюджету Верховної Ради щодо необхідності збільшення фінансування виплати стипендій в 2012 році на 638 млн. гривень.

Як відомо, на сьогоднішній день студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації отримують стипендію в розмірі 720 гривень (530 грн. + 190 грн. – індексація 36%), підвищена стипендія - 802 гривень (590 грн. + 212 грн. - індексація).

Як повідомлялось нещодавно, Кабмін в проекті держбюджету на 2012 рік запропонував Верховній Раді підвищити стипендії для учнів ПТУ і студентів вузів на 7,9%.

Читайте також:

Українським студентам підвищать стипендії

Азаров розкрив деталі песимістичного бюджету на 2012 рік

Навчання у державних вишах не подорожчає

Жоден із українських вузів не потрапив до топ-500 університетів світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: