Недоторканість скасують в лютому - Кириленко

Кириленко прогнозує скасування депутатської недоторканності в лютому 2008 у разі проходження "Нашої України - Народної самооборони" у Раду.

Голова політичної ради блоку партій "Наша Україна - Народна самооборона" В'ячеслав Кириленко прогнозує скасування депутатської недоторканності в лютому 2008 року в разі проходження блоку до Верховної ради.

Про це він сказав в ефірі телекомпанії "5 канал" 24 липня.

В'ячеслав Кириленко
УНІАН
В'ячеслав Кириленко під час акції "Доторкнись до депутата"
"В принципі, весь процес ми зможемо вирішити в перших числах лютого наступного року, якщо говорити про зміни до Конституції", - сказав Кириленко.

Водночас, з його слів, змінити закон, що фіксує депутатську недоторканність, парламентарії зможуть уже в листопаді, на перших засіданнях нового складу Ради.

"Ми такий законопроект внесемо, це для нас першочергове завдання. Це буде старт цього процесу, а завершення буде в лютому", - сказав Кириленко.

Він також припустив, що НУ-НС знадобиться допомога інших парламентських сил, тому що за внесення змін до Конституції повинні проголосувати не менш як 300 депутатів.

"Все це, звичайно, матиме сенс, якщо ми почуємо відповідь від наших опонентів. Якщо Партія регіонів, комуністи й соціалісти підтримають нашу ініціативу зі скасування депутатської недоторканності, тоді питання буде вирішено", - сказав він.

Процедура внесення змін до Конституції передбачає прийняття відповідного законопроекту на наступній черговій сесії парламенту після його попереднього затвердження.

Таким чином, для внесення змін до Основного закону необхідні дві сесії Ради.

Чергові сесії парламенту починаються в перші вівторки лютого й вересня.

Як повідомляло агентство, 24 липня блок партій "Наша Україна - Народна самооборона" почав збір підписів громадян за скасування депутатської недоторканності.

Раніше лідер партії "Народний Союз Наша Україна" В'ячеслав Кириленко заявив, що до виборчого списку НСНУ буде включено тільки тих кандидатів в депутати Ради, які відмовляться від депутатської недоторканності.

Президент Віктор Ющенко очікує, що кандидати в депутати від всіх партій і блоків, які братимуть участь у виборах Верховної ради, попередньо відмовляться від депутатської недоторканності.

Прем'єр-міністр Віктор Янукович виступає за скасування кримінальної депутатської недоторканності й за збереження політичної.

Голова Верховної ради Олександр Мороз критикував Ющенка за заклики відмовитися від депутатської недоторканності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: