Недовіра до вакцинації та подорожі до ЄС: головні заяви Зеленського на форумі щодо коронавірусу

Недовіра до вакцинації та подорожі до ЄС: головні заяви Зеленського на форумі щодо коронавірусу

Фото: УНІАН

Цей захід поклав початок серії 30 масштабних щотижневих форумів в Україні.

Президент України Володимир Зеленський 8 лютого відкрив всеукраїнський форум "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді", який триватиме до 10 лютого за участі експертів та посадовців. 

ТСН.ua зібрав в одному матеріалі найголовніші тези, які озвучив глава держави під час відкриття заходу.

Про недовіру до вакцинації

Зеленський розповів, як повертатиме довіру українців до вакцинації.

"Вирішивши питання поставок вакцини в Україну ми зіткнулися з новою проблемою: це недовіра до щеплень та відмова від вакцинації чималої частини населення. Це нове, але, я вважаю, дуже серйозне сучасне питання, яке всім нам належить вирішити. Я готовий особистом прикладом, як і більшість світових лідерів, показати людям, що вакцинація важлива, вона безпечна, вона потрібна", - заявив він.

Скільки/коли доз вакцин отримає Україна

До літа 2021 року Україна матиме близько 10 мільйонів доз вакцин від COVID-19. Перший мільйон доз препарату має надійти вже впродовж цього місяця — у лютому. 

"До літа, я впевнений, ми будемо мати десь 10 мільйонів вакцин, може більше. Поставлена задача - де тільки є вакцини, ми беремо вакцини", - заявив Зеленський. Він також сказав про очікування отримати понад мільйон доз препарату в лютому: "Я думаю ми отримаємо більш ніж мільйон (доз вакцин - ред.) у лютому", - наголосив президент.

Хто не має права відмовитися від вакцини

Зеленський пояснив, хто не матиме права відмовитися від вакцинації. Він зауважив, що поки що вакцинація добровільна. Але всі люди, які працюють на державу, які отримують від держави кошти і які мають постійні контакти, - вони не мають права відмовитися від вакцинації. Окрім людей із алергією, людей, яким просто не можна зробити вакцинування.

Про привілеї для вакцинованих українців

Зеленський назвав привілеї, які матимуть щеплені від коронавірусу українці: "Ми будемо як держава відміняти будь-які заборони (карантинні - ред.) для людей, які вакцинуються або перехворіли на COVID-19. Це правильно. Ми не можемо жити завжди в тих обмеженнях, які зараз".

Про вакцинацію і подорожі до країн ЄС

Подорожувати до Європи українці зможуть лише за наявності пройденого курсу вакцинації від коронавірусу. Сама ж Україна, імовірно, теж буде пропускати на територію лише іноземців зі щепленнями, повідомив Зеленський.

"Чи буде світ мандрувати? Це все залежить від нас, від людей. Тому що я впевнений, що Європа не дасть можливості вільного мандрування, якщо у тебе немає вакцинування. Якщо люди хочуть кудись поїхати – відпочити чи по роботі, треба буде вакцинуватися", – заявив український президент.

Водночас Зеленський уточнив, що Україна після початку вакцинації від коронавірусу вживатиме дзеркальні заходи щодо умов пропуску іноземців без щеплення. 

Про російську вакцину від коронавірусу

Глава держави заявив, що українці "не кролики" для експериментів з російською вакциною проти коронавірусу. І саме тому вакциною "Супутник V" не щеплюватимуть наших громадян. "Ніякого підтвердження "Супутник V" (ред. - російська вакцина проти коронавірусу), те що вона гарантовано дає результат - немає. Я вважаю, що громадяни України - це громадяни, це люди і точно не кролики. На них експериментувати ми не маємо права, тому ми домовлялися тільки з тим провідними виробниками вакцин, які затверджені світом і які дають позитивний результат", - заявив Зеленський.

Про наступні щотижневі форуми

Президент також анонсував щотижневе проведення масштабних форумів у форматі суспільного діалогу до святкування 30-річчя незалежності України. 

"Сьогодні відбувається перший захід, яким ми починаємо серію 30 масштабних щотижневих форумів в Україні. Протягом наступних місяців, окрім COVID-19, ми будемо говорити про безпеку та оборону, про мир та війну, про Крим і Донбас, комунальні тарифи, судову та антикорупційну системи, сільське господарство, діджиталізацію, інфраструктуру, освіту, науку, культуру та спорт, про медичну, про соціальну сфери, про українську промисловість, екологію, місцеве самоврядування та багато інших дуже важливих речей, тих речей, що є опорами нашої незалежності", - повідомив глава держави.

Новини України: Зеленський пообіцяв, що країна отримає майже 10 мільйонів вакцин до початку літа

Новини України: Зеленський пообіцяв, що країна отримає майже 10 мільйонів вакцин до початку літа

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
6183
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація