Через потужні дощі вулиці Києва може залити фекаліями
На Бортницькій станції аерації киянам порадили готуватися до нечистот у Дніпрі та під вікнами.

Під час сильних злив Київ ледь не спіткала екологічна біда - ледь витримали очисні споруди, куди прибуло в півтора рази більше нечистот, ніж можуть вміщувати резервуари, йдеться в сюжеті ТСН.
Ситуація настільки складна, що черговий дощ може обернутися для столиці справжньою катастрофою. Адже під час дощу у понеділок, 13 серпня, Бортницька станція аерації, де борються з нечистотами з усього Києва, ледь упоралась з таким навантаженням.
"Додалося сивини. Було все на межі. Все, що можна, включили, і ми не встигали забирати ці стоки. Воно йшло загальним таким потоком, виливалося все, бурлило", - пригадав старший диспетчер Бортницької станції аерації Юрій Шельпов.
Директор підприємства порівнює ситуацію з катастрофою. Комунальники не приховують, що для прокачки нечистот сьогодні не вистачає місця. А Києву достатньо ще кількох рясних дощиків - і тоді екологічної катастрофи не оминути.
"Є така думка в місті, що, мовляв, станція розрахована на мільйон вісімсот метрів кубічних, але зараз споруди знаходяться у такому стані, що навіть мільйон це вже критична межа для цієї станції", - підкреслив керівник Бортницької станції аерації Володимир Бражник.
Дивіться ФОТО: Київ залило водою: машини ледве рухалися, а люди стрибали через калюжі
У гіршому разі, під час кожної негоди, на станції змушені будуть боротися з нечистотами в екологічно-небезпечний спосіб: фекалії і все, що потрапляє до каналізації від жителів столиці та низки підприємств опиниться у Дніпрі.
"Просто відкрити всі споруди на суцільний потік і випустити воду цю у річку Дніпро. В противному випадку - станція буде розмита", - застерегли у Бортничах.
Не додає оптимізму й те, що нинішнього року станція не отримала ще жодної копійки хоча б на поверховий ремонт. Тож киян попереджають готуватися не тільки до фекалій у воді, а й до нечистот під власними вікнами.
"При великих потоках, якщо ми не встигаємо прокачувати стоки, вони накопичуються в колекторах і може бути виливання на територію Києва", - зазначив старший диспетчер Бортницької станції аерації Юрій Шельпов.
А у Гідрометцентрі тим часом дають невтішні прогнози та радять до кінця тижня не розслаблятися.
"На території України утворився циклонічний вихор, який зараз зумовлює дощову погоду у західних, Північних та Центральних областях України", - пояснив керівник Українського гідрометеоролічного центру Микола Кульбіда.
У Бортничах прогноз синоптиків зустріли з неабияким острахом.