Негода стає нормою на Землі. Науковці заговорили про глобальну небезпеку від руху магнітних полюсів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Негода стає нормою на Землі. Науковці заговорили про глобальну небезпеку від руху магнітних полюсів

Reuters

Уже за нашого життя на планеті може все кардинально змінитися.

Центральна Європа оклигує від урагану "Гервард": під потрощеними будинками та автомобілями загинули семеро людей. У цей час в Австралії серед білого дня засипало градом, а в додаток - буквально атака блискавок. У В'єтнамі рахують збитки від тайфуну "Дамрі", який цього тижня забрав життя вже 27 людей.

До версій про глобальне потепління і озонові дірки останнім часом додалася ще одна - магнітні полюси планети міняються місцями. На думку науковців, востаннє таке сталося з нашою планетою 800 тисяч років тому, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Наша планета і два її магнітні полюси - північний та південний - не завжди збігалися з географічними. На них зорієнтовані всі компаси, але вони рухаються.

Щодо цього слід непокоїтися. Як швидко це може відбутися - за кілька тисяч років чи вже за нашого з вами життя - не знає ніхто. Зрозуміло, що такий зсув ударить по нашій технологічній цивілізації. Зокрема, обірветься зв'язок, може зупинитися вся промисловість.

Добірка природних катаклізмів не дивує. Синоптики розповідають – спланувати погоду можна лише на три дні. За більш глобальними прогнозами варто йти до екологів, які цього тижня приголомшили. Спочатку статистикою – минулий рік вони визнали найспекотнішим за історію, а настільки брудним повітрям людство ще не дихало. Можливо, й справді пояснення є лише у геофізиків і ми на порозі зміни магнітних полюсів. Відвернути це неможливо.

Європейські науковці здивували тим, що глобальне потепління може бути набагато масштабнішим, аніж вважалося раніше. Помилку у 15 градусів виявили у розрахунках температури світового океану. Це означає –людський кип’ятильник підігріває водойми набагато сильніше, ніж думали раніше.  Науковці твердять – повені та посухи, урагани та тайфуни – є наслідком людської діяльності. Людство огорнуло Землю ковдрою з водяної пари та викидів діоксиду вуглецю, чому планета активно пручається. 

Над тим, як же зупинити цей все ще зворотній процес – думають найкращі вчені. Науковці з Едінбурга помітили, що під час великих вивержень вулканів температура падає. Тому вони запропонували побудувати гігантську трубу у стратосфері, яка мала б випускати вуглець у повітря та охолоджувати земну кулю. На все про все просять всього 250 мільйонів доларів.

Україна – за викидами парникових газів перебуває у першій 20-ці світу. Сніг та вітер і завчасна зима вже прийшли на Захід. На чорногірському хребті нападало до 15-ти сантиметрів снігу, а температура в горах опустилась до мінус шести градусів. На Прикарпатті, Буковині та Львівщині повалено десятки дерев. У Чернівцях валило дорожні знаки та вивертало світлофори.

Над тим, як справді врятувати країну від стихії та зекономити мільярди доларів, серйозно думають у Сполучених Штатах. У дослідному інституті Маямі будують спеціальні центри з будинками і річками в середині, де влаштують штучні стихійні лиха і спробують вивчити їх з середини. Тамтешні вчені вважають –  час прокидатися політикам та інженерам! Першим – перелаштувати економіку та зменшити викиди. Другим – перебудовувати цілі міста, аби переживати удари стихії.

Вчені попередили про масштабніші наслідки глобального потепління, ніж розраховані раніше

Вчені попередили про масштабніші наслідки глобального потепління, ніж розраховані раніше
Наступна публікація