Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нелюстрований прокурор часів Януковича очолив київське управління СБУ - ЗМІ

Під час Майдану Валендюк отримав нагороду від Пшонки.

Головне управління Служби безпеки України у Києві та Київської області очолив Олег Валендюк, який за часів екс-президента Віктора Януковича працював прокурором і уникнув люстрації.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Указ про призначення Валендюка президент України Петро Порошенко підписав 31 липня. Того ж дня іншими своїми указами президент звільнив з посади столичного главку СБУ Сергія Семочка і призначив його першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України.

Новий очільник київської СБУ Олег Валендюк на час Революції Гідності обіймав посаду заступника начальника головного управління Генпрокуратури України. Окрім того, у розпал Євромайдану він отримав від тодішнього генпрокурора Віктора Пшонки грошову премію "за активну участь у вирішенні нагальних питань прокурорської діяльності в умовах складної ситуації, яка виникла в Україні у зв'язку з масовими акціями протесту".

У жовтні 2014 року Валендюк дізнався, що підпадає під дію закону про люстрацію. Він подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням заборонити його звільнення і суд встав на його бік, ухваливши рішення наступного ж дня. ГПУ це рішення суду не оскаржувала.

Відео"2 роки люстрації: результати моніторингу та подальші перспективи"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції