Ненормативна лексика: чи варто боротися із лайливими словами

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ненормативна лексика: чи варто боротися із лайливими словами

3 лютого світ відзначає день боротьби з ненормативною лексикою.

Останні дослідження доводять, що лайка може знеболювати і навіть лікувати. Мовознавці тимчасом шукають суто українські міцні слова - виявляється, "перчені фрази" першими постраждали під час русифікації.

Більш детально про лихослів’я - у матеріалі ТСН.19:30

Важкоатлет Максим на тренуванні небагатослівний:

"Дуже велика вага, дуже важко. Чим більша вага, тим більше матів. Тим більше лайки".

Мозок Максима реагує лайкою на навантаження. Нецензурні слова розслабляють і приводять до викиду ендорфінів - гормонів щастя. Психотерапевти інколи навіть вчать пацієнтів лихословити - аби долати комплекси і відповідати кривдникам. Адже ті, хто ніяк не виявляє злість, радіти як слід теж не вміють.

"Перші слова, які людина згадує після інсульту – це досить часто лайка. І це лякає родичів. Але це пов’язано з тим, що лайка закарбовується на глубоких рівнях нашої пам’яті – і тому вона довше зберігається", - каже нейропсихолог Юлія Халевич.

Ненормативна лексика: чи варто боротися із лайливими словами

Ненормативна лексика: чи варто боротися із лайливими словами

Тарас Береза назбирав "смачних слів" на цілу книжку. Російських, тюремних матів у словнику немає. Українську лайку, колоритну й виразну, шукав у творах і спогадах сторічної давності. Ненормативну лексику радянська влада знищила першою.

Сам Тарас вульгарного в народному слівці не бачить. Учені давно довели - що більше людина знає лайливого, то більший у неї загальний словниковий запас.

Лайка допомагає витримувати наднизькі температури. Вчені провели експеримент, підчас якого 70 учасників опускали руку у крижану воду. А потім їм дозволяли робити те саме, говорячи брудні слова. Так от – під час другого випадку протримати руку у холоді вдалося набагато довше.

Нагадаємо, що вчені склали простий тест, який допоможе визначити, чи є ваш собака генієм. "Геніальність" собаки може бути пов'язана з його породою або попереднім досвідом. 

Наступна публікація