Курортний сезон на Азові під загрозою зриву

У Маріуполі шириться холера. Основна версія, що вібріон потрапив у море зі стічними водами наприкінці травня, коли в місті йшли рясні дощі.

Станом на ранок неділі у Маріуполі було зафіксовано 13 випадків захворювання на холеру. Крім того, двоє людей є носіями холерного вібріона, хоча у них відсутні симптоми хвороби.

Усі хворі лікуються в холерному госпіталі, стан у всіх - стабільний. Чи відіб'ється зараження на курортному сезоні, стане відомо уже днями. Поки ж купатися, ловити і їсти рибу чиновники забороняють.

Холеру в Азові знайшли якраз у переддень літа. Хвороба небезпечна тим, що інфекція вражає швидко, миттю поширюється на великі території.

Власне, убиває не сама бактерія, а токсини, які та виділяє, інтенсивно розмножуючись у кишечнику. Хімічна сполука - білковий ентеротоксин - порушує іонний обмін людини. У результаті величезна кількість води проникає до кишечника, викликає діарею і миттєве зневоднення організму. Усіх людей із розладами шлунка у Маріуполі зараз негайно госпіталізують.

Наприкінці тижня санслужби з'ясувалию, що усі хворі їли рибу, виловлену в місці, де річка Кальміус впадає в Азовське море. Тепер основна версія, що вібріон холери потрапив у море зі стічними водами наприкінці травня, коли в Маріуполі йшли рясні дощі.

Іще одне - імовірне джерело - міська каналізація. Достатньо одного хворого, щоб колектори стали притулком для гігантської колонії бактерій, яка потім потрапляє в море. Однак чиновники про зв'язок грандіозного забруднення води і спалаху холери мовчать. Провину за спалах інфекції чиновники поклали на дощі, рибу і самих хворих, які не дотримувалися елементарних норм гігієни.

Читайте також:

У Маріуполі виявили ще п'ятьох хворих на холеру

Холера в Маріуполі: до міста терміново прибув глава Мінздоров'я

На Донеччині десятки людей отруїлися питною водою

У Маріуполі через холеру закрили усі пляжі

ВідеоХолера в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: