Неповнолітнім в Україні заборонили продавати електронні сигарети: порушників жорстко штрафуватимуть

Неповнолітнім в Україні заборонили продавати електронні сигарети: порушників жорстко штрафуватимуть

Фото: pixabay.com

Продавати електронні сигарети можна лише особам від 18 років.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років. Уперше за порушення штрафуватимуть до 13 600 гривень, а за повторне порушення доведеться сплатити до 23 800 гривень.

Відповідний законопроєкт підтримали 309 народних депутатів на засіданні ВР 2 грудня.

У пояснювальній записці до законопроєкту додається інформація від ВООЗ про те, що тютюнові вироби для електричного нагріву не є повністю безпечними, оскільки містять тютюн і викликають залежність. Метою закону є збереження життя та здоров'я дітей і побігання випадкам продажу дітям електронних сигарет і рідин до них.

Згідно з документом, за продаж електронних сигарет та рідин до них неповнолітнім передбачається штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6 800 - 13 600 грн). У повторного вчинення правопорушення, порушників штрафуватимуть вже від 800 до 1400 неоподатковуваних мінімумів доходів (від 13 600 до 23 800 гривень). Крім того, за повторне порушення правоохоронці можуть вилучити товар.

Відтепер, продавець матиме право вимагати від покупців документи, які підтверджують вік. Якщо їх не буде, продавати е-сигарети не можуть.

Крім того, забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби або електронні сигарети, пристрої для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння.

На час проведення масових заходів місцева влада може заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, куріння тютюнових виробів, використання електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння.

Нагадаємо, українців часто штрафують за паління в заборонених місцях. Станом на серпень від початку року курців оштрафували на 5 мільйонів гривень за паління в заборонених місцях. Загалом, правоохоронці зафіксували майже 200 тисяч таких порушень. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація