"Неприпустиме нехтування здоров'ям". Супрун зруйнувала черговий міф про вакцинацію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За останні два роки на кір в Україні захворіли понад двох тисяч осіб.

Треба бути жалюгідною людиною, щоб умисно займатися цинічною маніпуляцією щодо вакцинації проти кору в угоду політичним та власним інтересам, нехтуючи здоров’ям і життям людей. Особи, які займаються подібним, не мають жодного етичного права називати себе лікарями.

Про це у понеділок, 14 січня, пише в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

В Україні спалах кору, за її словами, триває 2 роки. Тільки від 28 грудня 2018 по 3 січня 2019 на кір в Україні захворіли вже 2 305 людей - 966 дорослих та 1 339 дітей. Одна дворічна дитина померла за цей період.

Єдина адекватна відповідь для попередження нових випадків інфекції - посилені заходи з вакцинації - щоби кожна дитина, яка ще не має щеплення від кору та яка не має медичних протипоказань, невідкладно отримала свій захист.

"Висловлювання, зокрема медичних працівників, котрі не мають відповідної фахової кваліфікації та досвіду в імунопрофілактиці, щодо неприпустимості заходів посиленої вакцинації проти кору в період епідсезону грипу не мають під собою науково обґрунтованих підтверджень, йдуть в розріз позиції медичної спільноти, здоровому глузду. Зазвичай вони базуються на думці “одного-довіреного-фахівця”, по факту псевдонауковця, та лише його особистому досвіді, і зовсім ігнорують дослідження, визнані на світовому рівні". - каже Супрун.

Один з аргументів - начебто вакцини проти кору (КПК) мають здатність пригнічувати імунітет, тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору. Натомість дослідження вказують протилежне. Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих “періодів ризику” після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок - вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій.

Тобто не “перевантажує” імунну систему, не послаблює захист. Тому її застосування вакцини проти кору в період підвищеної захворюваності на грип (епідемії, до речі, не зафіксовано в Україні) безпечне.

Так, наприклад, в США станом на 11 січня на грип захворіли близько 7 мільйонів американців. Але вакцинація від кору не припинилася в жодному штаті. Фахівці з охорони здоров’я лише рекомендують робити вакцинацію ще й від грипу, адже протягом всього епідсезону (що зазвичай триває до кінця лютого-березня) не пізно зробити щеплення.

Ще один хибне твердження щодо посиленої вакцинації проти кору в період епідсезону грипу - що імунітет після вакцинації буде слабшим і досягнення високого рівня колективного імунітету (єдиний шлях зупинити спалахи хвороби) все одно не відбудеться.

Натомість науковцями не виявлено, що навіть у дітей раннього віку під час легкої респіраторної інфекції, вакцина може бути неефективна. Щеплення давало цим дітям такий самий імунітет, як і тим, що не мали ознак респіраторної інфекції, застуди. Тобто вакцинацію проти кору не можна відкладати навіть у випадку, якщо дитина має легкий перебіг застуди.

Днями було опубліковано коментар провідного експерта ВООЗ у цій галузі щодо доцільності масової вакцинації КПК під час епідемії кору і грипу доктора Чекмак Ніязі, який зокрема посилається на документи ВООЗ і наукові дослідження.

По-перше, він підтверджує, що імунізація вакцинами з коровим компонентом вважається найбільш ефективним та найбільш важливим заходом у відповідь на спалах кору. Пріоритет слід надати виявленню та імунізації всіх осіб, що не були вакциновані або не отримали другої дози вакцини та контактували з хворим на кір, і, водночас, слід продовжити рутинні заходи з імунізації та посилити імунізацію (запрошення для імунізації вразливих групи населення).

Цим рекомендаціям чітко слідують заходи, які розпочав МОЗ України спільно з медиками Львівської області. Мета - збільшити рівень імунізації серед тих дітей, які пропустили планові щеплення за віком! Після реалізації плану на Львівщині, поширити досвід і в інших регіонах України.

По-друге, експерт ще раз зауважує, що немає доказів збільшення частоти бактеріальних чи вірусних інфекцій після вакцинації від кору, паротиту і краснухи.

"Який висновок? Вакцинуватися від кору, у період спалаху цієї інфекції та під час епідсезону грипу, людям без щеплень необхідно. Навіть, якщо йдеться про посилену вакцинацію. Особливо слід захищати дітей, вакцинуючи їх. Кір не обирає за національністю та не визнає кордонів певної країни. І коли ми маємо в арсеналі весь світовий досвід та наукові напрацювання, неприпустимо спиратися лише на особисту думку", - підсумувала Супрун.

Треба бути жалюгідною людиною, щоб умисно займатися цинічною маніпуляцією щодо вакцинації проти кору в угоду політичним...

Опубликовано Уляна Супрун Понедельник, 14 января 2019 г.

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла, що за останні 50 років вакцини зберегли більше життів у всьому світі, ніж будь-який інший медичний винахід.

ВідеоУ Дніпрі медики власним прикладом закликали людей вакцинуватись проти грипу

Медики обласної лікарні публічно вакцинувались проти грипу. Кажуть, якщо під час масової епідемії лікарі та медсестри зляжуть, оперувати пацієнтів буде нікому. Публічну вакцінацію влаштували, аби власним прикладом закликати людей захиститись від недуги. 

У Дніпрі медики власним прикладом закликали людей вакцинуватись проти грипу

Залиште свій коментар

Вибір редакції