Неприємний запах і часті ламання: чому і як потрібно чистити фільтр пральної машини

Неприємний запах і часті ламання: чому і як потрібно чистити фільтр пральної машини

Як очистити фільтр пральної машини / Фото: Pexels

Щоб пральна машина тішила вас своєю якісною роботою ще не один рік після придбання, їй необхідна профілактика. І саме чистка фільтра є одним з обов’язкових видів обслуговування. Адже саме цей елемент відповідає за правильну роботу зливного насосу, захищаючи останній від потрапляння різноманітного сміття — волосся, хутра тварин, волокон.

Якщо фільтр засмітився, зупиняється відкачування води з баку, що є однією з причин виходу з ладу помпи. ТСН.ua розібрався, як почистити фільтр в пральній машині, чому він засмічується та як його знайти в різних пральних машинах.

Як витягнути фільтр із пральної машини різних марок

Передусім варто розібратися, де саме шукати потрібну нам деталь. Адже це залежить не лише від марки, але й від моделі пральної машини. Щоб вам було зрозуміліше, ми склали список найбільш популярних:

 • як почистити фільтр в пральній машині LG — як правило, виробник розміщує його знизу ліворуч, одразу за люком;
 • як почистити фільтр в пральній машині Індезіт або Арістон — тут його варто шукати за нижньою знімною панеллю;
 • щоб знайти цю деталь в машинах марки Candy — шукайте невеликий люк з лівого боку;
 • фільтр для пральної машини Bosch або Siemens розміщують за невеликою декоративною планкою або люком;
 • як почистити фільтр пральної машини Самсунг — найчастіше деталь знаходиться в нижньому правому куті за люком чи пластиковою панеллю;
 • виробник Атлант ховає зливні фільтри також внизу справа;
 • як почистити фільтр в пральній машині з вертикальним завантаженням (Electrolux чи Zanussi) — його вбудовують в ребро барабана, тому шукайте деталь там;
 • як почистити фільтр в пральній машині Вірпул (Whirlpool) — він часто розташований знизу ліворуч.

Як чистити фільтр пральної машини: покрокова інструкція

Після очищення фільтру пральної машини, обов'язково протестуйте техніку / Фото: pixabay.com
 1. Перекрийте подавання води і відімкніть техніку з розетки задля своєї безпеки.
 2. Знайдіть фільтр (його розташування може різнитися в залежності від моделі), відкрийте кришку, зніміть з нижньої частини корпусу панель.
 3. Обов’язково покладіть ганчірку або підстате будь-яку ємність, щоб злити залишки води.
 4. Відкрутіть і витягніть його повністю (в деяких моделях додатково присутня заглушка, тому спочатку потрібно зняти її).
 5. Очистіть фільтр пральної машини, якщо є необхідність також промийте його під водою. Рекомендовано спочатку витягнути сміття (волосся, нитки, хутро тварин), а потім за допомогою губки для миття посуду очистити поверхню.
 6. Перевірте зливну помпу, адже вона також може бути забрудненою.
 7. Поверніть фільтр в пральній машині на місце, вставивши в отвір акуратно і щільно. Закрутіть пробку за часовою стрілкою.
 8. Обов’язково перевірте пральну машину перед використанням. Для цього увімкніть тестове полоскання, яке покаже, чи з-під фільтра не просочується вода.

Саме так можна легко почистити фільтр в пральній машині самостійно. Тим більше, що така процедура не займає багато часу.

Чистка фільтру пральної машини: як часто потрібно проводити

Рекомендується чистити фільтр пральної машини один раз на 2-4 місяці. Орієнтуватися тут потрібно на те, наскільки часто ви перете одяг і чи є в вашому домі домашні тварини. Наприклад, якщо велика сім’я з маленькими дітьми користується пральною машиною щоденно або через день, краще чистити фільтр хоча б раз на місяць.

Якщо зливний фільтр пральної машини не чистити, це призведе до серйозних проблем:

 • неприємний запах з барабана і від випраного одягу — бруд та сміття є чудовим середовищем для розвитку мікроорганізмів, тому з часом зі зливного фільтру починає йти сморід, що розповсюджується на чисту білизну;
 • проблеми зі зливанням води — якщо в фільтрі пральної машини з’явилося засмічення, воно може заважати нормальному зливу;
 • поламання насоса — якщо з фільтра сторонній предмет потрапить в помпу, то може статися поламання машини (у такому разі доведеться викликати майстра для ремонту чи повної заміни деталі).

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація