Нестерпний сморід і розбиті дороги. Жителі Львівщини скаржаться на місцеву птахофабрику

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Підприємство збирається зробити ще два пташники впритул до села.

Жителі села Ланівка, що на Львівщині, скаржаться на місцеву птахофабрику, розташовану за 2-3 км від населеного пункту. 

За словами жителя села Вадима (ім'я змінено на прохання чоловіка), ланівчани страждають від двох результатів діяльності фабрики: розбиті дороги та сильний сморід відходів, який періодично приносить вітер.

Село Ланівка, дорога, птахофабрика_4
ТСН.ua

Щоденно на фабрику та з неї через село їздять великі вантажівки, що перевозять корми та курей.

"Фури настільки великі і важкі, що я відчуваю, як земля трясеться, коли вони проїжджають. Я живу за 200 м від центральної дороги", - розповів Вадим, додавши, що ремонт дороги розпочали лише близько тижня тому і нібито кинули, зробивши лише з півкілометра.

ВідеоДніпряни потерпають від нестерпного смороду через сотні тухлих яєць у посадці

Джерело їдкого запаху знайшли у найближчій посадці. Там невідомі вивалили десятки ящиків з курячими яйцями. У поліції кажуть: знайти порушників вельми важко, бо ніхто не бачив вивантаження. Водночас комунальники констатують - прибрати нелегальне сміття у десятки разів дорожче, ніж здати мотлох на полігон.

Дніпряни потерпають від нестерпного смороду через сотні тухлих яєць у посадці

Секретар сільради Валентина Шандрович пояснила, що дорога, яка проходить через село - загального користування і перебуває на балансі департаменту доріг Львівської облдержадміністрації. Тож сільська влада не має впливу на ситуацію з дорогою.

"Минулого року у нас робили ямковий ремонт, але зрозуміло, що надовго його не вистачило. Цього року на ремонт дороги було виділено більше 1,2 млн грн. Шматок суцільного асфальту вони зробили і ще шматок мають доробити", - розповіла Шандрович.

Село Ланівка, дорога, птахофабрика_3
ТСН.ua

Сільський голова Володимир Лучейко додав, що на одному відрізку шляху (близько 800 м) зробили капітальний ремонт. Ще на одній ділянці траси мають зробити поточний, тобто той самий ямковий ремонт.

Крім того, ремонтують тільки ділянку дороги, розташовану на підїзді до села. Ситуація з дорогою у самій Ланівці лишається під питанням. Усе залежатиме від того, чи знайдуть в ОДА гроші на неї.

Стосовно смороду ситуація також доволі заплутана. Місцеві жителі кажуть, що неодноразово скаржилися на запахи від птахофабрики.

Село Ланівка, дорога, птахофабрика_1
ТСН.ua
Птахофабрика

"Коли чистять пташники (а їх на фабриці близько 25 штук), весь курячий послід висипають під ліс біля птахофабрики. Деколи смердить просто нестерпно, тому що відходи не захоронюють, просто на землю сиплять. Відчувається, щойно зміна погоди і вітер звідти дмиє", - розповів Вадим, додавши, що іноді там просто неба викидали й тушки мертвих курей - так званий падіж.

У сільраді підтвердили, що раніше птахофабрика дійсно скидала послід після чистки пташників, проте останнім часом нібито почала вивозити. А ось падіж, каже сільголова, вже близько двох останніх років збирають у спеціальний холодильник, а потім вивозять на утилізацію в інший район області.

"Раніше викидували відходи, але зараз вони підписали договір з фірмою, яка забирає весь гній, а падіж ставлять до холодильника, і раз-два на тиждень приїжджає машина, яка забирає це до Пустомитів, де є підприємство з утилізації таких відходів", - розповів Лучейко.

Село Ланівка, дорога, птахофабрика_2
ТСН.ua

Зараз поблизу птахофабрики дійсно вже немає куп відходів. На фото можна побачти лише залишки того, що тут колись було.

Птахофабрика є філіалом фермерського господарства "Улар". Директор підприємства Богдан Пупа у коментарі ТСН.ua заявив, що ніколи раніше не чув скарг від місцевих на сморід.

Примітно, що птахофабрика планувала реконструювати приміщення колишнього інкубатора під два нові пташники. Розташовані вони вже значно ближче до ос ель людей - практично в самому селі. У такому разі місцеві жителі відчували б неприємні запахи значно частіше.

Село Ланівка, дорога, птахофабрика_2
ТСН.ua
Будівля старого інкубатора, де планують зробити нові пташники

Проте, каже Лучейко, наразі вдалося завадити цим планам.

"У нас в сільради була зустріч з керівництвом птахофабрики, на якій був присутній головний архітектор району і радники з районної ради. В результаті їм просто заборонили реконструкцію, поки вони не матимуть детального плану про зміну цільового призначння тадокументів про вплив на довкілля та здоров'я місцевих жителів", - розповів сільголова, додавши, що продовження історії має бути за два місяці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції