Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нестерпно, божеволію". Журналіст оприлюднив лист незаконно засудженого на 25 років українця у Єгипті

Чоловік уже сьомий рік відбуває покарання у в’язниці.

У Єгипті вже 7-й рік за незаконним обвинуваченням у спробі держперевороту відбуває покарання у в’язниці уродженець Закарпаття Едвард Чікош.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook український журналіст Роман Бочкала й оприлюднив лист українця.

"Отримав лист із єгипетської в'язниці. Від нашого Едварда Чікоша. Він гниє там вже сьомий рік. Громадянин України. Його звинуватили в спробі держперевороту. При владі тоді були брати мусульмани. Націоналісти, що стали біля керма, тупо віджимали бізнес. Чікош керував великим туроператором. Іноземців у той період вичавлювали з Єгипту. Політичне підґрунтя цієї справи очевидне. Але кого це хвилює? Вшкварили 25 років. Без права апеляції", - написав він, додавши, що ті, хто судив українця, зараз теж перебувають у в'язниці за незаконні рішення.

За словами Чікоша, умови утримання у в’язниці за останні 2 місяці стали нестерпними.

"Після того як мені урізали мої додаткові годину-дві прогулянки – я вже тупо постійно на високих дозах гормональних ліків, щоб якось дихати. Скоро жовтень і почнеться мій 7-й рік… у мене забрали все, включаючи медіаплеєр… фільми й серіали були порятунком від безумства – тепер 4 стіни і оточення одноклітинних істот. Нестерпно, божеволію!" – заявив чоловік.

Водночас засуджений українець зазначив, що українська влада досі не робить спроб витягнути його з в’язниці.

"Боюся, що з усіма реформами, які необхідно ухвалити терміново, депутати х*р прилетять, не буде і демонстрації перед МЗС та посольством, і знову Шукрі та Клімкін не зустрінуться в NY на Генасамблеї ООН. Упевнений, наше МЗС також не просить про допомогу в інших держав", - наголосив він.

Своєю чергою Роман Бочкала навів приклади, як влада інших країн визволяє своїх громадян з в’язниць.

"Згадав, як Штати визволяли своїх єгипетських полонених. Теж за часів "братнього" режиму Мурсі, до речі, і він вже за ґратами... Вертоліт із Delta Force завис над зоною. Через 15 хвилин американські арештанти були на палубі авіаносця. Як Ізраїль визволяє своїх, теж викликає захоплення. Причому найчастіше дипломатично або шляхом викупу. Не завжди гласного. Але головне результат. Що робить Україна? Реально - нічого. Нехай панове ображаються, але МЗС імітує процес. Пишуться якісь листи, очікуються "важливі" відповіді... Але це все мишача метушня. Те ж саме стосується Мін'юсту. Українська сторона досі жодного разу не поставила вимогу про видачу Чікоша, його екстрадицію або амністію. Зараз політично вигідніше витягати інших бранців", - резюмував він.

Получил письмо из египетской тюрьмы. От нашего Эдварда Чикоша. Он гниёт там уже седьмой год. Гражданин Украины. Его обви...

Опубликовано Романом Бочкалой 3 октября 2017 г.

Нагадаємо, у березні верхній апеляційний суд випустив на волю екс-президента Єгипту Хосні Мубарака, поваленого внаслідок повстань у Єгипті 2011 року. Колишнього главу держави звинувачували у вбивстві демонстрантів під час повстань, якими закінчилися 30 років його правління. Між іншим, Мубарак був перший лідером, щодо якого почався суд внаслідок Арабської весни.

Зазначимо також, що Мубарак був усунутий від влади в результаті народних повстань 2011 року, жертвами яких стали близько 800 осіб. Після того, як він був узятий під варту, через вік і поганий стан здоров'я він перебував у військовому госпіталі на лікуванні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції