Невідомі герої: у Бердянську розшукали людей, які допомогли врятувати двох дітей, які тонули в морі

Невідомі герої: у Бердянську розшукали людей, які допомогли врятувати двох дітей, які тонули в морі

ото: pro.berdiansk.biz

Троє відпочивальників санаторію допомогли врятувати дітей.

У Бердянську троє людей врятували життя дітей, які тонули в морі. Рятувальники ДСНС повідомили про розшук героїв.

Про це інформують у пресслужбі ДСНС у Запорізькій області.

На сайті Служби порятунку області розмістили оголошення про пошук героїв, які врятували життя двох дітей: 7 річного хлопчика і 9-річної дівчинки, які ледь не втопилися у Бердянську 30 травня. Їх дістали з води троє чоловіків. Діти вже були непритомні, але медикам, які прибули на виклик, вдалося їх реанімувати. 9-річну дівчинку привели до тями тільки через 20 хвилин. Обох дітей доправили до лікарні.

Як повідомляє Pro Berdyansk.biz, стали відомі імена всіх рятівників. Це - відпочивальники санаторію "Нафтохімік України" у Бердянську.

Колишній працівник шахти  з Дніпропетровської області Роман Борисенко спав на пляжі, коли його розбудила перелякана жінка - мама одного з дітей. Діти були далеко від берега. Чоловік виніс на руках хлопчика.

"Жінка розштовхала мене з криками "врятуйте". Шторм, діти - далеко, я заліз в море і поплив. Хлопчик перебував набагато далі дівчинки, двоє чоловіків пливли з ним, потім вони посадили дитину мені на плечі. З пацаном я приплив, а на березі дівчинці вже робили штучне дихання - згадує Роман.

Дівчинці надавав допомогу інший відпочивальник. За словами очевидців, батьки дитини кричали, щоб він її не чіпав, але він, незважаючи ні на що, продовжував проводити реанімаційні заходи. До того ж, це йому коштувало неймовірних зусиль - він мав одну ногу, а інша була протезована. Цим рятівником виявився колишній афганець Сергій Шинкорук .

"Я після обіду йшов в корпус, почув крики про допомогу, підійшов дивлюся дівчинка лежить, почав рятувати - довго не думав, - згадує житель Дніпропетровської області учасник бойових дій в Афганістані Сергій Шинкорук.

Фото: pro.berdiansk.biz

За мить допомогати чоловікові заходилася медпрацівниця із Запоріжжя Валентина Ніколаєва.

"Чоловік активно оживляв, як міг, цю дівчинку, роблячи масаж серця і штучне дихання. Це дуже важко маючи таку інвалідність. Пізніше ми мінялися з ним та іншими відпочиваючими, які надавали екстрену допомогу. Я раніше рятувала людей - досвід є, працювала в медсанчастині", - розповідає ще одна рятівниця дівчаток медикиня із Запоріжжя Валентина Ніколаєва.

За словами відпочивальників, дітей з води дістали чоловіки, можливо, родичі чи батьки дітей. Самі ж рятівники дітей героями себе не вважають, бо, говорять, зробили те, що на їхньому місці зробив би кожен.

 Нагадаємо, що у Бердянську двоє дітей ледь не потонули у морі. Постраждалих доправили до лікарні.