Невідомі зробили з пам'ятника Щорсу монумент полковнику УНР

Невідомі зробили на пам'ятнику Миколі Щорсу в Києві напис білою фарбою "Євген Коновалець".

В ніч на 4 березня у Києві невідомі "зробили" з пам’ятника Щорсу пам’ятник полковнику Армії УНР Євгену Коновальцю.

Про це повідомили у прес-службі "Братства".

На 5-метровий пам’ятник Щорсу невідомі написали білою фарбою ім’я полковника Армії УНР, команданта УВО, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця.

Микола Щорс (1895 -1919) - комдив Червоної армії часів Громадянської війни. Член Комуністичної партії з 1918 року.

Сформував з окремих партизанських загонів 1-й Український радянський полк ім. Богуна. Брав участь у боях проти військ гетьмана Скоропадського та Директорії УНР.

Після встановлення влади більшовиків був комендантом Києва. Убитий при загадкових обставинах 30 серпня 1919 року, біля села Белошіца в Житомирській області. Похований у Самарі.

Євген Коновалець (1891-1938) - полковник Армії УНР, командант Української військової організації, голова Проводу Українських Націоналістів.

Сформував Курінь січових стрільців у складі армії УНР. Брав участь у боях проти більшовицьких військ під Києвом. Також воював проти денікінської армії.

Після завершення громадянської війни жив в еміграції. Вбитий агентом НКВС у Роттердамі у 1938 році. Похований у Роттердамі.

Зазначимо, що ще один відомий пам`ятник засновникам Києва - Кию, Щеку, Хориву та сестрі Либіді, що завалився 23 лютого, - переллють у бронзі. Роботу реставратори планують закінчити до Дня Незалежності. Навесні діагностика чекає на всі монументи, щоби раптово не завалилася ще якась із візитівок столиці.

 

 

Читайте також:

Пам'ятник засновникам Києва переллють у бронзі

КМДА: у Києві встановлять пам’ятник Василю Стусу

У Тернополі демонтують пам'ятник льотчикам, які загинули у Другій світовій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: