"Невідомо, які штами циркулюють країною": науковці повідомили, чому в Україні досі не досліджують мутації COVID-19
Фахівці, які можуть досліджувати мутації коронавірусу, в Україні є.

В Україні досі не почали вивчати нові штами коронавірусу. Мутації вірусів визначають за допомогою методу секвенування, для якого використовують різні сучасні технології.
Про це заявили в Інституті молекулярної біології і генетики.
В Інституті кажуть, що для секвенування коронавірусів в Україні потрібні сучасні прилади та фахівці, здатні провести потрібні дослідження.
"Вони (фахівці. — Ред.) є в нашому Інституті молекулярної біології і генетики. Звісно, потрібні дорогі реагенти, ціна яких, утім, не є захмарною. Проблема полягає не так у складності технології, як в організації процесу. Адже у справі вивчення мутацій потрібні різнопрофільні спеціалісти, які розосереджені в різних інстанціях, міністерствах та академіях", — пояснив директор Інститут молекулярної біології і генетики, академік Михайло Тукало.
Тукало уточнив, що у такому разі зусилля вчених можуть і не мати успіху, оскільки ініціатива може застрягти на етапі домовленостей і отриманні дозволів на проведення досліджень.
"На жаль, ми це вже перевірили. Влітку 2020 року наш Інститут спільно зі співробітниками ЦГЗ в м. Києві запропонували програму "Геномна епідеміологія SARS-CoV-2 в Україні", яку підтримали експерти МОЗ. Проте програма не отримала фінансування від уряду", — розповів Тукало.
Наприкінець фахівець додав, що зважаючи на стрімке поширення коронавірусу та на його здатність швидко змінюватися, постійний моніторинг змін у його будові "буде актуальним ще багато років".
"Невідомо, які штами циркулюють зараз країною і чи відрізняються вони в різних регіонах; вони безпечніші для українців, чи, навпаки, загрозливіші, аніж ті, що спричинили епідемію на початку 2020 року", — заявив Тукало.
Нагадаємо, у Великій Британії заявили про новий варіант COVID-19 "B1525", який викликає занепокоєння "потенційно тривожним набором мутацій". Він, зокрема, містить мутації, які раніше виявили у "південноафриканському" та "бразильському" штамах.
Відео Новини світу: у ПАР препарат "АстраЗенека" виявився неефективним проти місцевого штаму COVID-19
Південноафриканська республіка має намір віддати мільйон доз препарату "АстраЗенека", бо вважає його неефективним проти місцевого штаму коронавірусу. Влада країни запевняє - ця вакцина показала низьку ефективність проти легкої та помірної форми місцевого варіанту вірусу. Відтак, вакцинацію спершу призупинили, а нині взагалі хочуть повернути препарат Інституту сироватки Індії, який його виготовив. Новий штам коронавірусу виявили в Британії та ще 9 країнах. Учені не відкидають, що він може бути більш стійким до антитіл, ніж попередні варіанти.
