Невтішна тенденція зі ЗНО: 10% абітурієнтів неспроможні скласти іспити

Дата публікації
Невтішна тенденція зі ЗНО: 10% абітурієнтів неспроможні скласти іспити

На проходження ЗНО-2013 зареєструвалося 322,5 тис. осіб / УНІАН

Ірина Зайцева запевняє: "за останні роки серед абітурієнтів спостерігається неприємна тенденція – десята частина з них неспроможна здати ЗНО".

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева розповіла про погіршення знань випускників шкіл та про нововведення на ЗНО-2013, яке розпочнеться вже найближчими днями, повідомляє Сегодня.

"Цього року очікується посилення контролю над випускниками під час проведення ЗНО, зокрема, щоб вони не використовували мобільні телефони, планшети та інші носії електронної інформації. Торік перевіркам піддалися близько 35% пунктів проведення тестування. У цьому ж році цифра збільшиться до 70%", - розповіла експерт.

Зайцева зауважує, що під час ЗНО-2012 по всій Україні зареєстрували близько 500 порушень, які скоїли абітурієнти. Вона застерігає – результати порушників анулюються і перескласти іспит з "халтурного" предмету вони зможуть лише наступного року.

Читайте також: У відомстві Табачника розповіли про новинки в завданнях ЗНО-2013

Крім того, експерт зауважила, що менше абітурієнтів записалося для проходження ЗНО-2013, а загальна тенденція показує – навіть з них близько 10% не зможуть пройти тестування.

"Цього року на проходження ЗНО зареєструвалося 322,5 тис. осіб, чверть з яких - випускники минулих років. Торік пройти оцінювання виявили бажання майже 329 тис. осіб… За останні три роки особливих змін у рівні знань випускників, що здають ЗНО, не спостерігається. Але певна тенденція є: близько 10% людей, що проходять тестування, не дотягують до 124 балів, необхідних для вступу до вищих навчальних закладів", - розповіла директор Українського центру оцінювання.

Варто зауважити, що посилення контролю абітурієнтів цьогоріч буде доволі жорстким: допуск на пункт тестування припиняється о 10:55. Якщо людина запізниться навіть на одну хвилину, її не допустять до тестування. Перескласти цей предмет можна буде лише наступного року. Тому, абітурієнтам варто заздалегідь прорахувати маршрут поїздки.

Нагадаємо, що вже з 3 червня абітурієнти почнуть здавати ЗНО-2013.

Наступна публікація