Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Неякісні послуги та вимагання грошей: українці зможуть скаржитись на медзаклади за "гарячою лінією"

Через погане обслуговування угода між Нацслужбою здоров'я та медзакладом може бути розірвана.

З вересня в Національній службі здоров'я України (НСЗУ) запрацює "гаряча лінія", за якою українці зможуть повідомити про неякісну меддопомогу на первинній ланці або про вимогу грошей за безоплатні послуги.

Про це на брифінгу, присвяченому медичній реформі на первинній ланці, сказав голова НСЗУ Олег Петренко, передає Укрінформ.

Він зазначив, що зараз опрацьовується питання зворотного зв'язку щодо оцінки якості послуги. За словами Петренка, він буде реалізовуватися поступово. Так, перша частина - з вересня у вигляді "гарячої лінії" НСЗУ, де кожен споживач послуг зможе залишити інформацію про неналежне обслуговування, відмову в отриманні послуги чи вимагання грошей.

"Зараз розробляється спеціальний механізм, і НСЗУ буде це перевіряти", - сказав Петренко. Він додав, що неякісна медична допомога або відмова в ній можуть призвести до розірвання договору.

Петренко також розповів, що НСЗУ разом з МОЗ буде змінювати систему оцінки якості надання медичної допомоги - у цьому процесі будуть брати участь зокрема і професійні асоціації.

Разом з тим, у разі великої кількості скарг щодо одного медзакладу у НСЗУ буде привід для перевірки як документації медичного закладу, так й ініціювання роботи медико-експертної комісії МОЗ, якщо виявлені порушення стосуються саме медичної допомоги.

Петренко наголосив, що на сайті Національної служби здоров'я буде публікуватися історія звернень громадян і відповідна реакція на них Національної служби здоров'я.

Раніше Супрун пояснила, які медичні послуги за новими стандартами будуть безоплатними для українців. До списку послуг входять діагностика, низка аналізів, а також вакцинація та надання рецептів і медичних довідок. 

ВідеоЗ липня сімейні лікарі починають отримувати гроші за своїх пацієнтів

Дослідження засвідчили: пацієнти живуть довше, якщо користуються послугами одного лікаря багато років поспіль: частіше роблять щеплення, і швидку викликають значно рідше, ніж ті, хто такого постійного фахівця не має. Саме сьогодні, першого липня, офіційно починає працювати нова структура -  Національна служба здоров'я. Саме вона розпоряджається нині всім медичним бюджетом. І вже з липня мала б виплачувати лікарням гроші за пацієнтів. 

З липня сімейні лікарі починають отримувати гроші за своїх пацієнтів

Залиште свій коментар

Вибір редакції